Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 27 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Po spokojnej nocy wtorek zaczyna się rewelacjami z Wielkiej Brytanii sugerującymi, że szanse przeforsowania umowy brexitu w parlamencie są marne. GBP traci i ściąga za sobą EUR. Rynek akcji w Azji miał problem pójść śladem zielonego Wall Street. Ropa przerywa falę odbicia.
  • Nad ranem GBP/USD tąpnął 40 pipsów do 1,2775 po doniesieniach Politics Home, że rząd premier May desperacko szuka poparcia polityków opozycji dla projektu porozumienia ws. brexitu. Gazeta dotarła do nagrania, w którym szef gabinetu May Gavin Barwell wzywał polityków Partii pracy do „uznania zaciętości premier”, powiedział, że porozumienia jest najlepsze z dostępnych i w obecnych warunkach May może przegrać aż 150 głosami.
  • Słabość funta i problemy na polu brexitu rykoszetem odbijają się na EUR i EUR/USD osuwa się do 1,1330. Gdzie indziej USD/JPY jest stabilny na 113,50.
  • Październikowy deficyt handlowy Nowej Zelandii mocno rozczarował, będąc trzecim największym w historii i ustępując tylko odczytów z września i sierpnia. Deficyt wyniósł 1295 mln NZD przy prognozie 850 mln NZD.  NZD/USD początkowo tracił do 0,6755, ale do teraz wszystko dorobił – 0,6783.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W Azji nie do końca udane są próby podtrzymanie wzrostowego klimatu z poniedziałku, gdyż nastroje psują komentarze prezydenta USA Trumpa, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, że uszanuje prośbę Chin i od 1 stycznia nie podniesie ceł importowych. Chiński Shanghai Composite jest lekko pod kreską, Hang Seng traci 0,3 proc., ale japoński Nikkei225 zyskał 0,64 proc.
  • Ropa odbiła 3 proc. w poniedziałek, co na razie wygląda tylko jako techniczne odreagowanie silnych spadków, podczas gdy obawy o nadpodaż rynku są główną przeszkodą dla powrotu wzrostów. Dziś WTI traci 0,85 proc. do 51,2 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót