Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 27 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po spokojnej nocy wtorek zaczyna się rewelacjami z Wielkiej Brytanii sugerującymi, że szanse przeforsowania umowy brexitu w parlamencie są marne. GBP traci i ściąga za sobą EUR. Rynek akcji w Azji miał problem pójść śladem zielonego Wall Street. Ropa przerywa falę odbicia.
  • Nad ranem GBP/USD tąpnął 40 pipsów do 1,2775 po doniesieniach Politics Home, że rząd premier May desperacko szuka poparcia polityków opozycji dla projektu porozumienia ws. brexitu. Gazeta dotarła do nagrania, w którym szef gabinetu May Gavin Barwell wzywał polityków Partii pracy do „uznania zaciętości premier”, powiedział, że porozumienia jest najlepsze z dostępnych i w obecnych warunkach May może przegrać aż 150 głosami.
  • Słabość funta i problemy na polu brexitu rykoszetem odbijają się na EUR i EUR/USD osuwa się do 1,1330. Gdzie indziej USD/JPY jest stabilny na 113,50.
  • Październikowy deficyt handlowy Nowej Zelandii mocno rozczarował, będąc trzecim największym w historii i ustępując tylko odczytów z września i sierpnia. Deficyt wyniósł 1295 mln NZD przy prognozie 850 mln NZD.  NZD/USD początkowo tracił do 0,6755, ale do teraz wszystko dorobił – 0,6783.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W Azji nie do końca udane są próby podtrzymanie wzrostowego klimatu z poniedziałku, gdyż nastroje psują komentarze prezydenta USA Trumpa, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, że uszanuje prośbę Chin i od 1 stycznia nie podniesie ceł importowych. Chiński Shanghai Composite jest lekko pod kreską, Hang Seng traci 0,3 proc., ale japoński Nikkei225 zyskał 0,64 proc.
  • Ropa odbiła 3 proc. w poniedziałek, co na razie wygląda tylko jako techniczne odreagowanie silnych spadków, podczas gdy obawy o nadpodaż rynku są główną przeszkodą dla powrotu wzrostów. Dziś WTI traci 0,85 proc. do 51,2 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót