Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 28 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
USD i rynek akcji spokojnie zniosły najnowszy atak prezydenta Trumpa na szefa Fed Powella, choć otwarta krytyka rodzi obawy o eskalację sporu na nowym froncie. W segmencie G10 zmiany są niewielkie o lekkim zabarwieniu risk-on. Indeksy rosną. Ropa ostrożnie zyskuje.
  • W najnowszym wywiadzie dla Washington Post prezydent USA Trump otwarcie skrytykował prezesa Fed Powella. Powtórzył, że nie jest zadowolony z decyzji Fed i „jego przeczucie” mówi mu, że Fed popełnia błąd. Dodał, że nie jest zadowolony ze swojego wyboru Powella na prezesa.
  • Na rynkach finansowych nie widać większej reakcji, gdyż krytyka Fed nie jest nowością. Komentarz wskazuje jednak na eskalację konfliktu, co może stać się podstawą do turbulencji na rynkach.
  • USD w środę lekko ustępuje miejsca walutom ryzykownym (SEK, AUD, NOK, NZD). EUR/USD krąży przy 1,13, GBP/USD trzyma się przy 1,2750, USD/JPY wspina się w kierunku 113,90.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W temacie brexitu potwierdzony został termin głosowania w brytyjskim parlamencie nad projektem porozumienia – 11 grudnia. Wcześniej odbędzie się 5-dniowa debata. Rząd zgodził się na zgłaszanie poprawek do projektu.
  • Rynek akcji w Azji ma za sobą dobry dzień, a inwestorzy pokrzepieni zostali słowami doradcy ekonomicznego Białego Domu Kudlowa, według którego na spotkaniu Trump/Xi możliwe jest osiągnięcie porozumienia. Jeszcze wczoraj sam prezydent Trump twierdził, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, aby USA nie poszły dalej z cłami.
  • Shanghai Composite rośnie 1 proc., a Nikkei225 zyskał 1,02 proc.
  • Po zatrzymaniu spirali spadkowej ceny ropy naftowej powoli realizują korekcyjne odbicie. Rynek spekuluje o możliwych decyzjach redukcji wydobycia na grudniowym szczycie OPEC. WTI jest niewiele powyżej wtorkowych maksimów na 52,3 USD/b. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 3,45 mln baryłek. Prognozy przed dzisiejszym raportem DoE mówią o wzroście zapasów zaledwie o 0,6 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VI
Powrót