Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 28 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
USD i rynek akcji spokojnie zniosły najnowszy atak prezydenta Trumpa na szefa Fed Powella, choć otwarta krytyka rodzi obawy o eskalację sporu na nowym froncie. W segmencie G10 zmiany są niewielkie o lekkim zabarwieniu risk-on. Indeksy rosną. Ropa ostrożnie zyskuje.
  • W najnowszym wywiadzie dla Washington Post prezydent USA Trump otwarcie skrytykował prezesa Fed Powella. Powtórzył, że nie jest zadowolony z decyzji Fed i „jego przeczucie” mówi mu, że Fed popełnia błąd. Dodał, że nie jest zadowolony ze swojego wyboru Powella na prezesa.
  • Na rynkach finansowych nie widać większej reakcji, gdyż krytyka Fed nie jest nowością. Komentarz wskazuje jednak na eskalację konfliktu, co może stać się podstawą do turbulencji na rynkach.
  • USD w środę lekko ustępuje miejsca walutom ryzykownym (SEK, AUD, NOK, NZD). EUR/USD krąży przy 1,13, GBP/USD trzyma się przy 1,2750, USD/JPY wspina się w kierunku 113,90.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W temacie brexitu potwierdzony został termin głosowania w brytyjskim parlamencie nad projektem porozumienia – 11 grudnia. Wcześniej odbędzie się 5-dniowa debata. Rząd zgodził się na zgłaszanie poprawek do projektu.
  • Rynek akcji w Azji ma za sobą dobry dzień, a inwestorzy pokrzepieni zostali słowami doradcy ekonomicznego Białego Domu Kudlowa, według którego na spotkaniu Trump/Xi możliwe jest osiągnięcie porozumienia. Jeszcze wczoraj sam prezydent Trump twierdził, że jest „wysoce nieprawdopodobne”, aby USA nie poszły dalej z cłami.
  • Shanghai Composite rośnie 1 proc., a Nikkei225 zyskał 1,02 proc.
  • Po zatrzymaniu spirali spadkowej ceny ropy naftowej powoli realizują korekcyjne odbicie. Rynek spekuluje o możliwych decyzjach redukcji wydobycia na grudniowym szczycie OPEC. WTI jest niewiele powyżej wtorkowych maksimów na 52,3 USD/b. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 3,45 mln baryłek. Prognozy przed dzisiejszym raportem DoE mówią o wzroście zapasów zaledwie o 0,6 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót