Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 29 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Indeksy w Azji z trudem próbują wymazać presję spadkową, jaka narosła na koniec handlu na Wall Street w czwartek w reakcji na zapowiedź przez prezydenta Trump konferencji na temat Chin. Zaskakująco po FX nie widać awersji do ryzyka – USD jest najsłabszy.
  • Presja sprzedaży pojawiła się na koniec czwartku po tym, jak prezydent Trump powiedział dziennikarzom w Białym Domu, że w piątek zorganizowany zostanie briefing prasowy nt. Chin. „Będziemy podejmować pewne decyzje i będziemy dyskutować o nich jutro [piątek]”, powiedział.
  • Sankcje wydają się prawdopodobne, ale nie są jedynym sposobem eskalacji ze strony Waszyngtonu, a rynek akcji ma powody do ostrożności.
  • S&P500 zawrócił z dziennych szczytów na 3060 do 3030 (-0,21 proc.). Dziś indeksy w Azji zaczęły dzień od spadków, ale kolejne godziny przyniosły próby uspokojenia. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., a Hang Seng spada o 0,5 proc.
  • Futures na S&P500 osuwa się dziś o 0,1 proc., a kontrakt na DAX traci 1,1 proc.
  • Na FX nie widać klasycznej ucieczki w bezpieczne przystanie, co może być tłumaczone zaburzeniami z tytułu rozliczeń na koniec miesiąca. USD/JPY zjeżdża do 107,10, ale wyżej jest m.in. AUD/USD – 0,6650. EUR/USD testuje 1,11.
  • EUR/PLN odbija powyżej 4,45 po zaskakującej decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżce głównej stopy procentowej o 40 pb do 0,1 proc. w czwartek.
  • Napięcia rynkowe nie pomagają cenom ropy naftowej: WTI traci dziś 0,7 proc. do 33,15 USD/b.
  • Złoto jest stabilne przy 1720 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót