Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 29 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Dolar pozostaje w defensywie po wczorajszych komentarza prezesa Fed Powella, które zostały odebrane gołębio. Rynek akcji w Azji nie potrafił jednak pociągnąć dalej rajdu za Wall Street. Złoto korzysta na słabości dolara, ale ropa pozostaje na minimach.
  • Prezes Fed Powell powiedział wczoraj, że stopy procentowe są „tuż poniżej” poziomu neutralnego, co jest złagodzeniem wobec dotychczasowego stanowiska. Komentarz pchnął w górę indeksy na Wall Street i osłabił dolara. Ożywiły się spekulacje, że Fed otwiera się przed scenariuszem wstrzymania cyklu podwyżek.
  • Rynkowa wycena tempa zacieśniania polityki w przyszłym roku spadła poniżej 25 pb, tj. jednej podwyżki, co jest najniższym wynikiem od sześciu miesięcy i ponad dwukrotnie niżej od wyceny jeszcze w połowie października.
  • Główna część wahań na FX dokonała się w środę. Dziś w trakcie sesji azjatyckiej zmiany są niewielkie, ale dolar pozostaje w defensywie. EUR/USD wzrósł do 1,1380, USD/JPY spadł na 113,25, a GBP/USD podskoczył do 1,2830.
  • Dane o inwestycjach przedsiębiorstw w III kw. z Australii zaskoczyły pozytywnie. Przede wszystkim plany inwestycyjne na okres rozrachunkowy 2018/2019 wzrosły o 4,4 proc. r/r. Poprzednie szacunki mówiły o spadku o 1 proc. AUD/USD pozostaje ponad 0,7310.
  • Na rynku po ponad dwuprocentowych wzrostach na Wall Street, dziś nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 zyskał 0,4 proc., ale w Szanghaju tamtejszy indeks spada 1,3 proc. Chińscy inwestorzy z nerwowością wyczekują spotkania XI/Trump na szczycie G20 w weekend.
  • Na rynku towarowym złoto skoczyło ponad 1 proc. na fali osłabienia USD i uncja kosztuje ponad 1226 USD. Ropa naftowa traci 1,5 proc. i WTI schodzi pod 50,5 USD/b, gdyż rosnące zapasy surowca w USA psuja sentyment.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót