Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 29 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Dolar pozostaje w defensywie po wczorajszych komentarza prezesa Fed Powella, które zostały odebrane gołębio. Rynek akcji w Azji nie potrafił jednak pociągnąć dalej rajdu za Wall Street. Złoto korzysta na słabości dolara, ale ropa pozostaje na minimach.
  • Prezes Fed Powell powiedział wczoraj, że stopy procentowe są „tuż poniżej” poziomu neutralnego, co jest złagodzeniem wobec dotychczasowego stanowiska. Komentarz pchnął w górę indeksy na Wall Street i osłabił dolara. Ożywiły się spekulacje, że Fed otwiera się przed scenariuszem wstrzymania cyklu podwyżek.
  • Rynkowa wycena tempa zacieśniania polityki w przyszłym roku spadła poniżej 25 pb, tj. jednej podwyżki, co jest najniższym wynikiem od sześciu miesięcy i ponad dwukrotnie niżej od wyceny jeszcze w połowie października.
  • Główna część wahań na FX dokonała się w środę. Dziś w trakcie sesji azjatyckiej zmiany są niewielkie, ale dolar pozostaje w defensywie. EUR/USD wzrósł do 1,1380, USD/JPY spadł na 113,25, a GBP/USD podskoczył do 1,2830.
  • Dane o inwestycjach przedsiębiorstw w III kw. z Australii zaskoczyły pozytywnie. Przede wszystkim plany inwestycyjne na okres rozrachunkowy 2018/2019 wzrosły o 4,4 proc. r/r. Poprzednie szacunki mówiły o spadku o 1 proc. AUD/USD pozostaje ponad 0,7310.
  • Na rynku po ponad dwuprocentowych wzrostach na Wall Street, dziś nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 zyskał 0,4 proc., ale w Szanghaju tamtejszy indeks spada 1,3 proc. Chińscy inwestorzy z nerwowością wyczekują spotkania XI/Trump na szczycie G20 w weekend.
  • Na rynku towarowym złoto skoczyło ponad 1 proc. na fali osłabienia USD i uncja kosztuje ponad 1226 USD. Ropa naftowa traci 1,5 proc. i WTI schodzi pod 50,5 USD/b, gdyż rosnące zapasy surowca w USA psuja sentyment.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót