Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 3 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek akcji tonuje optymizm z poprzedniego dnia, a za powód podaje się przekroczenie 1 miliona przypadków zachorowań na koronawirusa. Ropa naftowa wygasza czwartkowy wystrzał przy zamieszaniu wokół rzekomych deklaracji Arabii Saudyjskiej i Rosji o ograniczeniu wydobycia. Spokojny start na FX.
  • Koronawirus zainfekował obecnie milion ludzi na całym świecie, kamień milowy osiągnięty zaledwie cztery miesiące po pierwszym pojawieniu się zarazy. Nowe sygnały szkód ekonomicznych na świecie pogorszyły nastroje na rynku akcji.
  • Czołowe indeksy w Azji są pod kreską: Nikkei225 spada o 0,4 proc., a Shanghai Composite traci 0,6 proc.
  • Futures na S&P500 cofa się o 1,6 proc. po tym, jak rynek kasowy zamknął czwartkową sesję wzrostem o 2,28 proc. Przed startem handlu w Europie kontrakt na niemiecki DAX spada o 0,2 proc.
  • Cena ropy naftowe WTI spada dziś o 1 USD (-5 proc.) do 24 USD/b. W czwartek w kulminacyjnym momencie cena szybowała o prawie 7 USD (33 proc.) do 27,4 USD/b.
  • Prezydent Trump powiedział wczoraj, że pośredniczy w rozmowach, które doprowadzą do dramatycznego ścięcia wydobycia ropy przez Arabię Saudyjską i Rosję. Zatweetował, że oczekuje obniżenia produkcji przez Arabię Saudyjską i Rosję o 15 mln baryłek i choć nie doprecyzował, czy choć o dzienne wydobycie, rynek tak to zinterpretował.
  • Natychmiast po tej informacji Arabia Saudyjska zarządziła nadzwyczajne spotkanie OPEC+, by przedyskutować „uczciwe porozumienie”.
  • Jedna osoba zaznajomiona z dyskusjami administracji Trumpa z Saudyjczykami powiedziała, że panuje wewnętrzne zamieszanie co do tego, co prezydent miał na myśli i że dane, które opublikował, mogą nie być wiarygodne.
  • Na rynku walutowym wahania są prawie niewidoczne. EUR/USD stanął przy 1,0850, USD/JPY krąży przy 107,90. EUR/PLN zaczyna dzień na 4,57.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI
Powrót