Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 3 IX

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
We wtorek azjatyckie indeksy pozostają bez kierunku po świątecznej przerwie w USA i pomimo doniesień, że negocjacje USA-Chiny nie idą gładko. Na FX funt traci po ostrzeżeniach premiera Wielkiej Brytanii Johnsona, że próba odroczenia brexitu spotka się z rozpisaniem nowych wyborów. AUD jest stabilny po decyzji RBA, który utrzymał stopę kasową na 1 proc.
  • USD pozostaje najsilniejszy w G10, ale nie ma to przełożenia na fixing juana, który został ustalony na tym samym poziomie, co wczoraj (7,0884). Stabilizacja kursu rzuca się w oczy szczególnie w obliczu informacji Bloomberga na temat negocjacji handlowych USA-Chiny. „W rozmowach w ciągu ostatniego tygodnia obie strony nie uzgodniły co najmniej dwóch wniosków - amerykańskiego apelu o ustalenie niektórych parametrów na kolejną rundę rozmów oraz chińskiego wezwania do opóźnienia nowych ceł.”
  • RBA zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 1 proc. Oświadczenie po decyzji miało neutralny wydźwięk. Na plus wyróżniały się oczekiwania banku, że wzrost dochodu gospodarstw domowych i stabilizacja na rynku nieruchomości pomogą w odbiciu konsumpcji. RBA pozostawił też sobie furtkę do dalszych cięć – „Rada będzie nadal monitorować rozwój sytuacji, w tym na rynku pracy, i w razie potrzeby usprawniać politykę pieniężną, aby wspierać trwały wzrost gospodarczy i osiągnięcie celu inflacyjnego w miarę upływu czasu”. AUD dołował przed decyzją do 0,6686 (w reakcji na gorszy od oczekiwań odczyt sprzedaży detalicznej), ale potem odbił do 0,6715.
  • GBP/USD jest pod presją i schodzi pod 1,2020 w obliczu spekulacji, że rząd Wielkiej Brytanii rozważa przyspieszone wybory w październiku. Premier Boris Johnson postawił opozycji ultimatom, że jeśli podczas dzisiejszych głosowań będzie starać się zmusić rząd do odroczenia brexitu ponad 31 października, on zgłosi wniosek o przyspieszone wybory.
  • Na rynku akcji nie widać solidniejszego kierunku. Japoński Nikkei225 rośnie o niecałe 0,1 proc, a chiński Shanghai Composite traci 0,1 proc.
  • Spokojnie na rynku ropy i złota. WTI handluje się płasko pod 55 USD/b, a złoto zakotwiczyło się przy 1526 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 21 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 20 II
Powrót