Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 3 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Hossa na rynku akcji nie ustaje, gdyż nadzieje na rozruszanie globalnej gospodarki przeważają nad czynnikami ryzyka związanymi z COVID-19 i protestami w USA. USD pozostaje słaby w klimacie risk-on. Ropa Brent wychodzi ponad 40 USD/b.
  • Pomimo trwających protestów w USA postępuje przywracanie działalności gospodarczej, co jest traktowane jako główne wsparcie dla motywu odbudowy globalnego ożywienia. Brak nowych doniesień na froncie USA-Chiny także pomaga zachować optymizm.
  • Po zwyżkowym zamknięciu handlu na Wal Street we wtorek (S&P500 +0,82 proc.), dziś rynki w Azji kontynuują rajd. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,1 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 3,1 proc.
  • Dobre nastroje ciągną futures na S&P500 o 0,3 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 1,5 proc.
  • Na rynku walutowym kontynuowana jest wyprzedaż USD na rzecz walut ryzykownych. Indeks dolarowy DXY pod 97,5 pozostaje najniżej od końca marca.
  • Najsilniejsze w środę są AUD i NZD. Wzrosty tego pierwszego zostały nieco ukrócone po odczycie PKB z Australii, które w I kw. skurczyło się o 0,3 proc. k/k, nieco mniej niż spodziewany spadek o 0,4 proc. Dane przypomniały o ponurej rzeczywistości recesji i zahamowały rajd AUD, cofając go z 0,6980 do 0,6940.
  • EUR/USD wyszedł ponad 1,12, a GBP/USD testuje 1,26. EUR/PLN obniżył się do 4,38.
  • Ropa Brent po raz pierwszy od trzech miesięcy wzrosła powyżej 40 USD/b, gdyż inwestorzy są coraz bardziej pewni, że członkowie OPEC+ zatwierdzą przedłużenie cięć wydobycia o kolejny miesiąc (do końca lipca). Dodatkowego wsparcia dla cen dostarczył raport API, który wskazał na spadek zapasów ropy w USA o 0,5 mln baryłek, wbrew prognozie wzrostu o 3,1 mln.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót