Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 3 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W nocy rynek FX handlowany jest bez większych zmian poza AUD, który korzysta na lekko jastrzębim wydźwięku komunikatu RBA. Rynek akcji dołuje w ślad za Wall Street, gdyż wzrosły obawy związane z polityką handlową USA.
  • USD pozostaje poobijany po wczorajszej przecenie (która podsycił słabszy od oczekiwań ISM dla przemysłu), ale w nocy jego pozycja nie pogorszyła się zanadto. Słabną CHF i JPY, a mocniejsze są waluty ryzykowne. EUR/USD utrzymuje się w okolicach 1,1075.
  • AUD/USD wyszedł ponad 0,6840 z pomocą RBA. Bank utrzymał główną stopę procentową na 0,75 proc. Pomimo ryzyk słabej presji płacowej i hamującej konsumpcji RBA pozostawił bez zmian prognozy gospodarcze, co miało pozytywny wydźwięk.
  • EUR/PLN zatrzymał wczorajszy zjazd na 4,28 i dziś rano jest na 4,2850.
  • Na rynku akcji obserwujemy cofnięcie na pogorszeniu nastrojów. Japoński Nikkei225 traci 0,6 proc., a Hang Seng spada o 0,3 proc. Wyróżnia się chiński Shanghai Composite, który rośnie o 0,2 proc.
  • Sentyment psuje decyzja prezydenta USA Trumpa o nałożeniu ceł na import stali i aluminium z Brazylii i Argentyny, co ma być odwetem za „masywną dewaluację ich walut”.
  • W odpowiedzi na francuski podatek od usług cyfrowych USA zaproponowały cła w wysokości 100% na 2,4 mld USD francuskich towarów. Urząd przedstawiciela ds. handlu USA przekazało, że francuski podatek od usług cyfrowych dyskryminuje amerykańskie firmy.
  • China Global Times poinformował, że Chiny realizują plany odwetu za ustawę Kongresu USA ws. Hongkongu, w tym obiecując wydanie „listy nierzetelnych podmiotów” dotyczącą firm z USA.
  • Ceny ropy lekko rosną w oczekiwaniu, że na szczycie organizowanym w tym tygodniu OPEC+ może zgodzić się na pogłębienie cięć wydobycia na spotkaniu. WTI rośnie o 0,5 proc. do 56,2 USD/b. Złoto krąży blisko 1460 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót