Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter 30 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Nowy tydzień rozpoczął się od przeceny ryzykownych aktywów, ale ostatnia godzina przynosi próby przerwania spirali strachu. Futures na S&P500 przechodzi do wzrostów, czego nie można powiedzieć o indeksach w Azji. Na FX rządzą USD i JPY. Ropa i złoto tracą.
  • Mieszane nastroje na otwarciu tygodnia najpierw z przeceną przyciągniętą po finiszu notowań sprzed weekendu, które teraz przynoszą pierwsze próby stabilizacji. Najnowsze wiadomości na temat koronawirusa podkreślają, że podczas gdy decydenci na całym świecie dramatycznie wzmogli wysiłki, aby kryzys zdrowotny nie stał się kryzysem finansowym, sama sytuacja zdrowotna nadal się pogarsza.
  • USA prześcignęły Chiny i Włochy w liczbie zachorowań (142 tys.), a Nowy Jork jest nowym epicentrum pandemii. Prezydent Trump oczekuje teraz, że szczyt zgonów w wyniku wybuchu koronawirusa w USA zostanie osiągnięty za około dwa tygodnie. Trump zamierza wydłużyć obecne wytyczne dotyczące dystansu społecznego dla Amerykanów do 30 kwietnia (wcześniej zamierzał przywrócić USA do pracy około 12 kwietnia). „Możemy oczekiwać, że do 1 czerwca będziemy na dobrej drodze do powrotu do zdrowia” - powiedział.
  • Na rynkach poniedziałek zaczął się od uderzenia w ryzykowne aktywa. Na FX kapitał wycofywał się w USD i JPY z najmocniej tracącymi NOK, SEK. EUR/USD spadł z 1,1140 do 1,1070. USD/JPY podszedł pod 108 z 107,10, ale już cofa się do 107,70.
  • Na rynku akcji sygnał do przeceny dały spadki kontraktów na S&P500 o ponad 2 proc., jednak od tego momentu rynek zaczął rosnąć i teraz widzimy wzrosty o prawie 1,5 proc. Dla indeksów w Azji to jednak za mało i ciąży ponure zamknięcie tygodnia przez rynek kasowy Wall Street (S&P500 -3,37 proc.). Dziś japoński Nikkei225 spada o 2,3 proc., Hang Seng traci 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite dołuje o 0,7 proc.
  • Uspokojeniem dla rynku chińskiego były nowego działania Ludowego Banku Chin, który wstrzyknął 50 mld juanów (7,1 mld USD) płynności za pomocą 7-dniowych umów reverse repo, pierwszy taki krok od 17 lutego. PBoC obniżył również stopę procentową dla 7-dniowych reverse repo do 2,2% z 2,4%.
  • Ropa naftowa pozostaje pod presją podaży przy obawach o dalsze dławienie globalnego popytu. WTI traci dziś ponad 3 proc. i walczy o utrzymanie ponad 20 USD/b.
  • Złoto odczuwa presję z tytułu silnego USD i traci dziś 0,6 proc. do 1619 USD/oz.
  • EUR/PLN zaczyna dzień konsolidując się w przedziale 4,52-4,54.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót