Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 30 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
We wtorek akcje w Azji rosną w ślad za mocnym finiszem Wall Street, gdzie lepsze dane zagłuszyły obawy związane z wirusem. Dziś we wzrostach pomagają mocniejsze PMI z Chin. Na rynku walutowym bez większych zmian. Ropa pozostaje blisko wczorajszych szczytów.
  • Rynek akcji w Azji zmierza do odnotowania najlepszego kwartału od 2009 r., realizując odbicie po złamaniu z marca. Przy panującej huśtawce nastrojów, tym razem optymizm związany z odbiciem gospodarczym przyćmiewa obawy o rosnącej liczbie przypadków zachorowań na koronawirusa w USA.
  • Wskazówką dla inwestorów była mocna sesja na Wall Street, gdzie Dow Jones wzrósł o 2,32 proc., a S&P500 o 1,47 proc.
  • Wśród danych, w USA pozytywnie zaskoczył wzrost indeksu podpisanych umów kupna domów (44,3 proc. m/m, prog. 19,3 proc.), a dziś lepiej od prognoz wypadają indeksy PMI dla przemysłu (50,9 vs 50,5) oraz usług (54,4 vs 53,6).
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o prawie 2 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1,7 proc.
  • USA cofnęły specjalny status handlowy Hong Kongu po tym, jak Chiny zatwierdziły nowe prawo bezpieczeństwa w mieście. Decyzje były oczekiwane i na rynku są dziś ignorowane. Hang Seng rośnie o 0,9 proc.
  • Na rynku walutowym obserwowane są niewielkie ruchy. Po umocnieniu USD z drugiej części dnia w poniedziałek, dziś EUR/USD stanął przy 1,1240, GBP/USD odbija do 1,23, USD/JPY utrzymuje wczorajsze szczyty na 107,75.
  • EUR/PLN cofnął się do 4,4530.
  • Na rynku towarowym ropa WTI cofa się do 39,5 USD/b po poniedziałkowym dwudolarowym rajdzie pod 40 USD/b. Złoto utrzymuje się przy 1770 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót