Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 30 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W piątek rynki przeszły w płaski dryf w oczekiwaniu na wynik spotkania Trump/Xi podczas szczytu G20. Na rynku FX USD trzyma się blisko minimów osiągniętych po gołębich komentarzach szefa Fed w środę. Minutki FOMC nie wniosły nic nowego. Rynek akcji realizuje skromne zyski. Ropa naftowa stanęła w miejscu.
  • Protokół z posiedzenia FOMC potwierdził zmianę nastawienia komitetu, którą można było zaobserwować w niedawnych komentarzach prezesa Powella i wiceprezesa Claridy. Fed odchodzi od automatycznych podwyżek co kwartał na rzecz uzależnienia od napływających danych przy ożywionej debacie na temat poziomu stopy neutralnej. Minutki nie wniosły nic nowego do dyskusji i USD pozostał stabilny.
  • EUR/USD noc spędził blisko 1,1390, USD/JPY przy 113,40, a GBP/USD przy 1,2780. Zmienność była bardzo niska. Na rynku dokonała się już większość z porządkowania pozycji na koniec miesiąca, a reszta inwestorów czeka na rozstrzygnięcia szczytu G20 i spotkania Trump/Xi.
  • Bank Rezerwy Australii wypuścił raport o sytuacji na rynku kredytowym, według którego dynamika kredytu w październiku wzrosła o 0,4 proc. m/m, zgodnie z oczekiwaniami. AUD nie zareagował i siedzi blisko 0,7320 USD.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Indeksy PMI dla chińskiego przemysłu i usług rozczarowały spadkiem na nowe dołki. Wskaźnik dla przemysłu spadł do 50 z 50,2 (prog. 50,2). W usługach indeks spadł do 53,4 z 53,9 (prog. 53,8). Juan nieco osłabił się po danych, gdyż indeks dla przemysłu niebezpiecznie balansuje na krawędzi między ekspansją a kurczeniem się sektora.
  • Na rynku akcji także panuje atmosfera wyczekiwania i nadziei na kompromis w kwestiach handlowych między USA i Chinami. Shanghai Composite rośnie dziś 0,7 proc., a japoński Nikkei225 zyskał 0,4 proc.
  • Na rynku towarowym ropa naftowa WTI dryfuje przy 51,5 USD/b, broniąc wczorajszego podbicia po informacji, że Rosja stara się przekonać OPEC do decyzji o redukcji wydobycia. Szczyt odbędzie się 6-7 grudnia w Wiedniu.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót