Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 31 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Wstępne wzrosty na rynku akcji topnieją na zmiennej sesji na zakończenie emocjonującego kwartału. Dolar jest mocniejszy przy korekcie GBP, JPY i EUR. Dane PMI Z Chin pokazały silne odbicie i powrót do ekspansji, ale inwestorzy podchodzą do odczytów z rezerwą.
  • Indeks PMI dla chińskiego przemysłu podskoczył do 52 z 35,7, silnie przebijając prognozy (44,8). Podobna poprawa wystąpiła w sektorze usługowym (52,3 z 29,6, prog. 42). Dane potwierdzają wznowienie aktywności gospodarczej po lutowym przestoju z powodu epidemii wirusa, jednak jeszcze za wcześnie, by poświadczyły o V-kształtnej odbudowie ożywienia.
  • Analitycy ostrzegają, że indeks może zawyżać prawdziwą poprawę, ponieważ mierzy saldo netto firm zgłaszających poprawę lub pogorszenie w działalności. Chińskie biuro statystyczne ostrzega, że odbicie w indeksach nie oznacza, że gospodarka wróciła do normy.
  • Spokojna sesja na koniec kwartału początkowo skupiła się na słabości USD wobec walut surowcowych i niektórych walut emerging markets, ale z biegiem czasu ruchy te zaczęły przygasać. Wzmocniły się za to korekty GBP, JPY i EUR, co ogólnie dało wsparcie dla indeksu dolarowego (+0,2 proc.). GBP/USD zanurkował do 1,2240 (choć już odbija figurę wyżej); USD/JPY wyciągnął się ponad 108, EUR/USD testuje 1,10.
  • Złoty pozostaje pod lekką presją, która wczoraj wyciągnęła EUR/PLN z powrotem w rejon 4,55.
  • Rynek akcji w Azji początkowo szukał wsparcia dl wzrostów w danych z Chin, ale im bliżej startu handlu w Europie, entuzjazm zaczął wyparowywać i indeksy krążą wokół poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc., a Shanghai Composite rośnie o 0,3 proc.
  • Futures na S&P500 jest wyżej o 0,7 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 0,8 proc.
  • Ceny ropy naftowej realizują odbicie po wczorajszym spadku do 18-letniego minimum. WTI rośnie o 6 proc. do 21,3 USD/b. Zwrot podsyciła informacja, że prezydent USA Donald Trump i prezydent Rosji Władimir Putin uzgodnili podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej, że urzędnicy ds. energii spotkają się, aby omówić kwestię spadających cen.
  • Przedstawiciel WHO powiedział, że epidemia koronawirusa w Azji jeszcze się nie zakończyła, a epidemia skupia się teraz na Europie, ale prawdopodobnie przeniesie się na inne regiony.
  • Kongres USA szuka dodatkowych środków, które mógłby podjąć a Demokraci z Izby Reprezentantów dyskutują nad podwyżką wypłat zapomóg dla osób o niskich i średnich dochodach.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót