Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 4 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W Chinach rozpoczęły się obchody Nowego Roku Księżycowego i przez cały tydzień aktywność w trakcie azjatyckiej części sesji będzie przytłumiona. Widać to przede wszystkim po rynku akcji, który realizuje wzrosty tam, gdzie rynki są otwarte. USD jest lekko wyżej, utrzymując siłę po dobrych danych z piątku (NFP, ISM).
  • Silny przyrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym styczniu (304 tys.) oraz wzrost indeksu ISM dla przemysłu (do 56,5 z 54,1) pomogły w umocnieniu USD. Po weekendzie ta tendencja się utrzymuje, choć świąteczny handel nie obfituje w zmienność. EUR/USD osuwa się pod 1,1440, USD/JPY podchodzi do 109,80, AUD/USD zjeżdża do 0,7230.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji nie widać przejęcia mieszanym wydźwiękiem piątkowego zamknięcia na Wall Street i indeksy idą do góry. Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,5 proc. Hang Seng był otwarty tylko przez pół dnia i zyskał 0,2 proc. Giełda w Szanghaju jest zamknięta do końca tygodnia, a w Korei handel jest zatrzymany aż do czwartku.
  • Ropa naftowa WTI wyhamowała po piątkowej zwyżce i stanęła na 55,2 USD/b. Piątkowe zwyżki wsparła poprawa apetytu na ryzyko po lepszych danych z USA, sygnały o sankcjach na eksport surowca z Wenezueli i dane o spadku aktywnych odwiertów w USA.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót