Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 4 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W Chinach rozpoczęły się obchody Nowego Roku Księżycowego i przez cały tydzień aktywność w trakcie azjatyckiej części sesji będzie przytłumiona. Widać to przede wszystkim po rynku akcji, który realizuje wzrosty tam, gdzie rynki są otwarte. USD jest lekko wyżej, utrzymując siłę po dobrych danych z piątku (NFP, ISM).
  • Silny przyrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym styczniu (304 tys.) oraz wzrost indeksu ISM dla przemysłu (do 56,5 z 54,1) pomogły w umocnieniu USD. Po weekendzie ta tendencja się utrzymuje, choć świąteczny handel nie obfituje w zmienność. EUR/USD osuwa się pod 1,1440, USD/JPY podchodzi do 109,80, AUD/USD zjeżdża do 0,7230.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji nie widać przejęcia mieszanym wydźwiękiem piątkowego zamknięcia na Wall Street i indeksy idą do góry. Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,5 proc. Hang Seng był otwarty tylko przez pół dnia i zyskał 0,2 proc. Giełda w Szanghaju jest zamknięta do końca tygodnia, a w Korei handel jest zatrzymany aż do czwartku.
  • Ropa naftowa WTI wyhamowała po piątkowej zwyżce i stanęła na 55,2 USD/b. Piątkowe zwyżki wsparła poprawa apetytu na ryzyko po lepszych danych z USA, sygnały o sankcjach na eksport surowca z Wenezueli i dane o spadku aktywnych odwiertów w USA.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót