Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 4 IX

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Umocnienie dolara zostało zawrócone po rozczarowującym odczycie ISM dla przemysłu, a w środę USD pozostaje w defensywie. Funt ma moment oddechu w chaotycznym handlu i przy niepewności otaczającej brexit. Zgodny z oczekiwaniami PKB z Australii pomaga podtrzymać rajd AUD. Lepszy PMI dla usług Chin wspiera odbicie na giełdach.
  • W II kw. wzrost gospodarczy w Australii wyniósł 0,5 proc. k/k i 1,4 proc. r/r i był zgodny z konsensusem. Mimo to na rynku obawiano się negatywnego zaskoczenia, zatem po odczycie widać rajd ulgi i nadganianie po wczorajszym neutralnym komunikacie RBA. AUD/USD podszedł pod 0,6782.
  • GBP/USD zatrzymał się przy 1,21 po burzliwych obradach w Izbie Gmin we wtorek. Izba przyjęła wniosek oddający kontrolę nad parlamentem w ręce posłów, co pozwoli na głosowanie nad ustawą blokując rządowi przeprowadzenie bezumownego brexitu. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć w środę. Premier Johnson wezwał do głosowania za przyspieszonymi wyborami (dziś lub jutro). Potrzebuje do tego 2/3 głosów Izby, ale lider Partii Pracy Corbyn powiedział, że nie zamierza poprzeć wniosku, zanim nie zostanie zatwierdzone przedłużenie negocjacji z UE.
  • EUR/USD stanął na 1,0975, gdzie znalazł się po rozczarowującym odczycie ISM dla przemysłu z USA (49,1, prog. 51,3).

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W ostatnich godzinach nie brakowało informacji dotyczących przyszłych decyzji EBC i Fed. Źródła z EBC podały, że pakiet luzowania monetarnego jest szykowany, ale żadna decyzja nie jest jeszcze podjęta. Szef Banku Francji Villeroy kwestionuje jednak zasadność restartu QE.
  • W USA gołębi Bullard z Fed w St. Louis popiera cięcie o 50 pb, ale jastrzębi Rosengren nie widzi w sytuacji gospodarczej potrzeby luzowania polityki.
  • USD/JPY odbija z 105,80 do 106,20 przy poprawie sentymentu w trakcie azjatyckiej części sesji. Pomocny jest indeks PMI dla usług z Chin, który w sierpniu wzrósł do 52,1 z 51,6 przed miesiącem i prognozie 51,7.
  • Lepsze dane z Chin i słabszy dolar pomaga we skromnych wzrostach na giełdach. Japoński Nikkei225rośnie o 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc. Futures na DAX rośnie o 0,7 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 8 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 8 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 IV
Powrót