Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 4 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Na otwarciu tygodnia USD pozostaje słabszy, utrzymując wątłą postawę z ubiegłego tygodnia. Zmienność na azjatyckiej części sesji jest niska, czyściwo przez święto w Japonii. Indeksy walczą o wzrosty podparte optymizmem wokół relacji handlowych USA-Chiny.
  • NZD i AUD są najsilniejsze w poniedziałek, ale ogólnie rynek podtrzymuje presję na odchodzenie od USD po gołębim wydźwięku FOMC w ubiegłym tygodniu. Dane z USA w piątek były mieszane – lepszy NFP został przyćmiony rozczarowującym odczytem ISM dla przemysłu.
  • W październiku zatrudnienie w sektorze pozarolniczym USA wzrosło o 128 tys., więcej niż spodziewane 85 tys. Na plus odznaczyła się też rewizja w górę zatrudnienia za poprzednie 2 miesiące – łącznie o 95 tys. Płace w październiku zwiększyły się o 0,2 proc. m/m (prog. 0,3 proc.), a stopa bezrobocia zgodnie z prognozami wzrosła do 3,6 proc. z 3,5 proc. (w związku ze strajkami).
  • W październiku indeks wzrósł do 48,3 z 47,8 we wrześniu, ale konsensus zakładał korektę do 48,9. Słabo wypadły subindeksy produkcji (najniżej od kwietnia 2009 r.) i importu (najniżej od maja 2009 r.).
  • Dzień wolny w Japonii skutkuje ograniczoną aktywnością inwestorów.
  • Na rynku akcji dominują wzrosty przy rosnącym optymizmie wokół relacji handlowych USA-Chiny. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc., a Hang Seng zyskuje 1,4 proc.
  • Zarówno USA, jak i Chiny poinformowały w piątek, że poczyniły postępy w rozmowach mających na celu zakończenie przedłużającej się wojny handlowej, a urzędnicy amerykańscy stwierdzili, że umowa może zostać podpisana w tym miesiącu.
  • Generalnie nie otrzymaliśmy żadnych nowych szczegółów, ale zdaje się to wystarczać, by pchać indeksy wyżej.
  • Ceny ropy naftowej WTI podskoczyły na nadziejach porozumienia USA-Chiny. Cena baryłki podbiła do 56,3 USD.
  • Sprzedaż detaliczna AUD była niższa niż oczekiwano, 0,2% m/m vs 0,4%, podczas gdy sprzedaż detaliczna bez inflacji w porównaniu do poprzedniego kwartału wyniosła -0,1% w porównaniu z oczekiwanymi 0,3%. W pierwszej reakcji AUD/USD spadał, ale szybko wrócił do wzrostów pod 0,6920.
  • ZAR jest dziś najsilniejszą walutą (USD/ZAR -1,3 proc.) po piątkowej decyzji Moody’s o utrzymaniu ratingu RPA na Baa3, tylko jeden stopień powyżej statusu śmieciowego.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót