Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 5 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Większość rynków azjatyckich jest zamknięta z powodu świąt, więc cała uwaga była na Australii, gdzie RBA utrzymał stopę procentową bez zmian, a komunikat nie był tak gołębi, jak oczekiwano. Reszta rynku FX przespała noc w spokoju. Na japońskiej giełdzie skromne spadki. Ropa i złoto w płaskim dryfie.
  • AUD/USD wzrósł ok. 40 pipsów do 0,7250 po komunikacie RBA, który nie był aż tak gołębi, jak życzyłby sobie rynek. Bank przyznał, że negatywne ryzyka dla gospodarki wzrosły, ale podtrzymał perspektywy dla gospodarki krajowej jako „rozsądne”. W odniesieniu do ostatnich danych (które w większości rozczarowywały) stwierdzono, że serie w przeszłości były dość zmienne. Bank też podtrzymał ostrożny optymizm w odniesieniu do profilu inflacji.
  • Wcześniej dane z Australii budowały negatywną narrację. Grudniowa nadwyżka w handlu zagranicznym wprawdzie była wyższa od prognoz (3,68 mld AUD, prog. 2,23 mld AUD), to jednak szczegóły pokazały silniejszy spadek importu (-6 proc.) niż eksportu (-2 proc.). Sprzedaż detaliczna w grudniu rozczarowała spadkiem o 0,4 proc. m/m (prog. 0 proc.).
  • Reszta rynku FX praktycznie nie ruszała się z miejsca. EUR/USD 1,1430, USD/JPY 109,90, GBP/USD 1,3040.
  • Loretta Mester z Fed stwierdziła, że jeśli gospodarka będzie się rozwijać według nakreślonych przez bank projekcji, stopy procentowe mogą być podwyższone. Ale jeśli zmaterializują się negatywne ryzyka i zagrożą mandatowi Fed, Mester jest gotowa zrewidować swoje poglądy. Mester jest traktowana jako jeden z większych jastrzębi w Fed, choć ostatnio jej poglądy mocno złagodniały. USD nie reagował.
  • Giełdy w Chinach pozostają zamknięte w związku z obchodami Nowego Roku Księżycowego. W Japonii Nikkei225 po wzrostowym otwarciu z czasem zaczął wytracać optymizm i na koniec dnia traci 0,19 proc.
  • Na rynku towarowym handel także pozostawał uśpiony. Ropa WTI zatrzymała się na 54,7 USD/b. Złoto odwraca poniedziałkową korektę i rośnie lekko do 1314 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót