Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 5 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W poniedziałek rynek akcji w Azji świeci się na czerwono, a na FX jest spokojnie poza kilkoma przypadkami. USD jest po środku stawki na starcie wielkiego tygodnia z wyborami do Kongresu i decyzją FOMC. Ropa naftowa spada, bo Iran nie zamierza stosować się do sankcji blokujących eksport.
  • Na rynku walutowym najsilniejszy jest funt. The Times donosi, że premier May ma tajny plan, który zapewni porozumienie w sprawie Brexitu i zyska aprobatę parlamentu. Plan ma zostać ujawniony dzisiaj i ma zawierać ustalone poza głównym tokiem negocjacji ustępstwa ze strony Brukseli pozwalające Wielkiej Brytanii pozostać w unii celnej, przez co uniknięty zostanie scenariusz ustalenia granicy z Irlandią. Jednak Guardian spekuluje, że szanse na porozumienie wynoszą „50:50”.
  • GBP/USD wstępnie skoczył do 1,3050 po doniesieniach The Times, ale potem zaczął się cofać i teraz jest przy 1,3005.
  • Reszta FX jest względnie stabilna. EUR/USD trzyma się tuż pod 1,14, gdzie trafił w piątek na spekulacjach prasowych, jakoby EBC szykuje kolejną rundę tanich pożyczek płynnościowych dla banków komercyjnych. Od tego czasu jednak trzy źródła powiedziały Reutersowi, że nic takiego w najbliższym czasie nie jest planowane.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Rynek akcji otwiera tydzień nerwowo. Japoński Nikkei225 traci 1,6 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 0,6 proc.
  • Prezydent Chin Xi Jingping otworzył targi handlowe International Import Expo przemówieniem, w którym przyznał, że Chiny stoją przed wyznaniami z zewnątrz, ale też zapewnił o obniżeniu ceł importowych i dalszym otwieraniu gospodarki.
  • Ropa naftowa traci na starcie tygodnia z WTI spadającym o 0,4 proc. do 62,9 USD/b. Sankcje USA przeciwko Iranowi zostały złagodzone, gdyż 6 państw otrzymało zgodę na dalszym import surowca z Iranu. Dziś prezydent Iranu Rouhani powiedział, że będzie sprzedawał ropę tak, jak chce, nie zważając na sankcje.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 26 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 V
Powrót