Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 5 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W ciągu ostatniej doby niewiele uległo zmianie na rynku walutowym, podczas gdy rynek akcji poprawia szczyty na fali optymizmu wokół przyszłości relacji handlowych USA-Chiny. W Australii RBA zgodnie z oczekiwaniami utrzymał politykę bez zmian.
  • Sesja w Azji rozpoczęła się od pozytywnych odniesień Financial Times, według którego USA rozważają zniesienie niektórych ceł nałożonych na chińskie towary. Debata dotyczy dóbr wartych 112 mld USD, na których cła obowiązują od września. Decyzja może być podjęta jeszcze w tym miesiącu. Pozostają jednak wątpliwości czy pomysł zyska aprobatę prezydenta Trumpa.
  • USD/CNH spadł pod 7,02 i jest najniżej do połowy sierpnia. AUD/USD wrócił ponad 0,69 po wczorajszej korekcie do 0,6874.
  • Na rynku akcji optymizm ciągnie indeksy w górę, a pośrednio pomaga poprawianie rekordów na Wall Street (S&P500 +0,37 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,76 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,51 proc.
  • USD/JPY podskoczył do 1,0880; EUR/USD stanął na 1,1125.
  • RBA utrzymał stopę kasowa na 0,75 proc., a w komunikacie język pozostał podobny do tego sprzed miesiąca. Bank dalej podkreśla ryzyka dla perspektyw gospodarczych z tytułu niepewności o wojny handlowe. Obawy dotyczą też lokalnego rynku nieruchomości. RBA zaznaczył jednak, że gospodarka osiągnęła „delikatny punkt zwrotny”.
  • Rynek zignorował słabszy odczyt Caixin PMI dla chińskiego sektora usługowego. W październiku wskaźnik obniżył się do 51,1 z 51,3 – najniższy wynik od ośmiu miesięcy.
  • Ceny ropy naftowej zostały pociągnięte wyżej na lepszym sentymencie i wzroście optymizmu o postępy w rozmowach handlowych USA-Chiny, co wspiera perspektywy popytu na ropę. WTI rośnie o 0,2 proc. do 56,5 USD/b, choć w poniedziałkowy rajd wyniósł ceny na 57,4 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 26 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 V
Powrót