Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 5 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Nie ma już śladu po rajdzie ryzyka z początku tygodnia a fatalny odczyt PKB z Australii tylko potęguje sceptycyzm i obawy o globalne spowolnienie. USD odrabia straty przy akompaniamencie wyprzedaży akcji. Dzień wolny w USA ustanowiony dla uczczenia pamięci zmarłego prezydenta George’a H.W. Busha podsycał redukcję pozycji.
  • Rynki szybko zapominają o euforii po zawieszeniu broni w relacjach handlowych USA-Chiny, a dyktat dla sentymentu przejmują z powrotem obawy o globalne spowolnienie. Dodatkowym ciosem stał się niższy od prognoz odczyt PKB Australii za III kw. Wzrost wyniósł tylko 0,3 proc. k/k przy dwukrotnie wyższej prognozie. AUD/USD traci 0,6 proc. i schodzi pod 0,73. Reszta G10 także traci do USD, choć mniej. EUR/USD zatrzymał się na 1,1320, USD/JPY odbija 30 pipsów do 113. GBP/USD spada pod 1,27.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji po silnych spadkach na Wall Street, Azja dokłada czerwonego koloru. Wizja zamkniętego rynku w USA w środę potęgował ucieczkę inwestorów do akcji i S&P500 stracił 3,24 proc. Dziś Japoński Nikkei225 spadł 0,53 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,6 proc.
  • Nie pomogły lepsze dane z Chin – indeks Caixin PMI dla sektora usługowego wzrósł do 53,8 (prog. 50,7) z 50,8 w październiku.
  • Na rynku towarowym mamy zwrot ruchów z poprzednich dni. Złoto spada pod 1235 USD/oz, ropa naftowa WTI traci 1,5 proc. do 52,4 USD/b.
  • Dla uhonorowania pamięci zmarłego byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha rynki w USA (NYSE, Nasdaq, rynek obligacji) będą zamknięte. Publikacje danych z USA (poza wnioskami o kredyt hipoteczny i Beżową Księgą Fed) zostały przełożone na jutro. Odwołano też wystąpienie prezesa Fed Powella w Kongresie USA – nowy termin nie został wyznaczony.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 II
Powrót