Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 6 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
AUD jest na dziennych minimach po słowach prezesa RBA Lowe’a, które zwiększyły prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych. Orędzie prezydenta USA Trumpa obyło się bez większych zaskoczeń. Reszta rynku przeszła przez noc w spokoju.
  • Prezes RBA Phillip Lowe w swoim przemówieniu zmienił ton w stronę neutralnego nastawienia, co było ciosem w AUD. AUD/USD jest na dziennych minimach 0,7140, tj. figurę niżej od poziomów, na których zaczynał dzień. Lowe stwierdził, że „przez ostatni rok scenariusz podwyżki stóp procentowych jako kolejnego kroku był bardziej prawdopodobny niż obniżki. Dziś te prawdopodobieństwa zdają się być równo rozłożone.” Dodał, że przy podtrzymywanym wzroście bezrobocia i braku postępów w powrocie inflacji do celu może być wskazanym obniżenie stóp procentowych.
  • W trakcie orędzia prezydenta USA D. Trumpa w Kongresie USD/JPY testował minima blisko 109,60, ale ogólnie nie widzieliśmy dużej zmienności (teraz 109,80). Spadki pojawiły się po słowach Trumpa sugerujących, że prowadzone wobec niego dochodzenia stanowią zagrożenie dla rozwoju gospodarczego. W temacie muru na granicy z Meksykiem Trump nie zapowiedział wprowadzenia stanu wyjątkowego, czego niektórzy się obawiali. Trump wyraził optymizm w temacie postępów w rozmowach handlowych z Chinami.
  • Robert Kaplan z Fed powtórzył swój pogląd, że pierwszy kwartał 2019 r. powinien dostarczyć bankowi „nieco rozjaśnienia” i z tego powodu popiera on pauzę w podwyżkach.
  • Dziś rano EUR/USD osuwa się do 1,1380 po rozczarowaniu w danych o zamówieniach z Niemiec. W grudniu nowe zamówienia spadły o 1,6 proc. m/m, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,3 proc. Pewnym pocieszeniem jest rewizja odczytu z listopada z -1 proc. do -0,2 proc.
  • Brak świeżych impulsów przytłumił zmienność na azjatyckim rynku akcji. Japoński Nikke225 wzrósł o skromne 0,14 proc. Chiny i kilka rynków dalej pozostaje zamkniętych z powodu świąt.
  • Ropa naftowa WTI pozostaje stabilna pod 53,5 USD/b. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 2,5 mln baryłek, o ok. 1,1 mln baryłek więcej niż rynek szacuje przed dzisiejszym raportem Departamentu Energii.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót