Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 6 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Wtorek przynosi odwrót na USD/JPY, ale indeksy wciąż odczuwają ból wyprzedaży. Wszystko to w otoczeniu decyzji USA o przyznaniu Chinom statusu manipulatora kursowego. RBA pozostawił stopę kasową bez zmian. Silne dane z rynku pracy NZ kłócą się z oczekiwaniami obniżki przed jutrzejszym posiedzeniem RBNZ. Złoto poprawia maksima.
  • Departament Skarbu USA określił Chiny jako manipulatora kursowego. Jest to pierwsza taka decyzja do 1994 r. Decyzja opiera się o kryteria jakościowe. Przyznanie statusu automatycznie nie wymusza działań po stronie USA, ale decyzja jest oczekiwaną ścieżką wywierania presji na Chiny w powiązaniu do trwających negocjacji handlowych.
  • Informacja zwiększyła uwagę na zachowanie juana z oczekiwaniami dalszej deprecjacji (wzrosty USD/CNH do 7,14), ale Ludowy Bank Chin ustalił fixing dla CNY na 6,9683, czyli poniżej ważnego poziomu 7,0. To pozwoliło na uspokojenie nastrojów na rynku. USD/CNH opadł do 7,07.
  • Mimo to Shanghai Composite zalicza kolejny dzień spadków (-1,4 proc.) jako kontynuacja złego sentymentu z Wall Street (S&P500 -2,98 proc.). Japoński Nikkei traci 0,65 proc.
  • Na FX rysuje się dzień odwrotu. USD/JPY pod naporem realizacji zysków wyskoczył z 105,52 do 107,08, ale już jest na 106,50. EUR/USD zawrócił z 1,1250 do 1,12.
  • RBA z godnie z oczekiwaniami utrzymało stopę kasową na 1 proc. Bank podtrzymał w komunikacie, że jest gotowy dalej łagodzić politykę, jeśli będzie to konieczne. Napisano, że racjonalnym jest oczekiwać utrzymania niskich stóp przez dłuższy okres. Pozytywnie (czyt. bez nadmiernej gołębiości) wyróżnia się brak odniesień do ostatnich wydarzeń w polityce handlowej i podwyższonej zmienności rynkowej. AUD/USD rośnie do 0,6780, choć w trakcie sesji azjatyckiej był już na 0,6795.
  • Wcześniej dane o bilansie handlowym wskazały na nadwyżkę po czerwcu w wysokości 8 mld AUD vs prog. 6 mld AUD. Dane za maj zrewidowano do 6,17 mld AUD z 5,74 mld AUD. Szczegóły były mniej pozytywne, gdyż import spadł o 4 proc.
  • NZD/USD wystrzelił 0,6515 do 0,6590 po danych z rynku pracy – w II kw. zatrudnienie wzrosło o 0,8 proc. k/k przy prognozie 0,3 proc. Dane za I kw. zrewidowano z -0,2 proc. do -0,1 proc. Stopa bezrobocia spadła do 3,9 proc., najniżej do 11 lat i poniżej prognoz RBNZ. Razem z przyspieszeniem dynamiki płac (0,8 proc. k/k) dane argumentują za pozostawieniem stopy OCR przez RBNZ bez zmian, choć rynek przed jutrzejszą decyzją zakłada cięcie o 25 pb.
  • Złoto podeszło pod 1475, ale zawróciło do 1463.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 8 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 8 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 IV
Powrót