Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 6 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek walutowy jest w konsolidacji z nieco silniejszym JPY i USD. Raport z rynku pracy Nowej Zelandii lekko zaszkodził kiwi. Rynek akcji w Azji stanął po czterech sesjach wzrostów. Wyczerpały się wzrosty cen ropy naftowej.
  • Tym razem noc nie przyniosła nowych doniesień w temacie relacji handlowych USA-Chiny, co stało się brakującym elementem dla podtrzymania apetytu na ryzyko i skłoniło do skromnego odreagowania ostatnich trendów.
  • Niektóre indeksy w Azji dołują pierwszy raz po czterech wzrostowych sesjach. Chiński Shanghai Composite spada 0,7 proc., ale japoński Nikkei225 stara się bronić i rośnie o 0,2 proc.
  • Na FX USD broni pola zdobytego po lepszym od oczekiwań odczycie ISM dla usług we wtorek (54,7, prog. 53,5). EUR/USD opadł do 1,1063, a USD/JPY podszedł pod 109. Ale poziomy techniczne hamują ruchy.
  • W Nowej Zelandii stopa bezrobocia wzrosła w III kw. do 4,2 proc. z 3,9 proc., o 0,1 pkt proc. powyżej prognoz. Wzrost nie wziął się jednak ze słabej dynamiki zatrudnienia (0,2 proc. k/k, prog. 0,2 proc.), ale z wyższej stopy partycypacji (70,4 proc., poprz. 70,3 proc.). Mimo to rynek odczytał dane jako nieco słabsze od oczekiwań i NZD/USD nieznacznie osuwa się do 0,6364.
  • Ropa WTI traci dziś 0,5 proc. i wraca pod 57 USD/b, korygując wtorkowe wzrosty (+2,1 proc.). Negatywnie odbija się raport API, który wskazał na przyrost zapasów w USA w ubiegłym tygodniu o 4,2 mln baryłek (prog. 2,7 mln baryłek).
  • Złoto ustabilizowało się przy 1485 USD/oz po tym, jak wczoraj straciło 2 proc. na fali silniejszego USD i wzrostu rentowności obligacji skarbowych USA.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót