Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 6 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W czwartek rynki azjatyckie żyją zatrzymaniem dyrektor finansowej chińskiej firmy Huawei w Kanadzie z perspektywą ekstradycji do USA. Informacja dokłada kolejny punkt do sporu USA-Chiny i ciąży na rynkowym sentymencie. Indeksy giełdowe spadają, na FX rządzą bezpieczne przystanie: USD, JPY, CHF.
  • W Kanadzie aresztowano Meng Wanzhou, dyrektor finansową Huawei. Zatrzymanie ma być podobno związane z naruszeniem przez koncern amerykańskich sankcji wobec Iranu. Kobiecie grozi ekstradycja do USA. Z perspektywy rynków zatrzymanie jest wiązane z trudnymi relacjami między USA i Chinami i stało się katalizatorem awersji do ryzyka.
  • Na FX widzimy umocnienie bezpiecznych przystani: USD/JPY zniżył się do 112,60, choć teraz lekko odbija. EUR/CHF wrócił do 1,13. EUR/USD jest za to stabilny przy 1,1330.
  • Sprzedaż detaliczna z Australii w październiku zgodnie z oczekiwaniami wzrosła o 0,3 proc. m/m, choć dane wrześniowe zrewidowano w dół z 0,2 proc. do 0,1 proc. Nadwyżka handlowa po październiku skurczyła się do 2,316 mld AUD z 2,94 mld AUD i przy konsensusie 3 mld AUD. Słabsze dane z handlu zagranicznego podnoszą obawy o negatywny wpływ spowolnienia gospodarczego na świecie i dokładają się do ponurego klimatu na rynku. AUD jest największym przegranym po nocy i spada do 0,7220 USD.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji dominują spadki. Chiński Shanghai Composite spada o 1,6 proc., a w Japonii Nikkei225 stracił 1,9 proc.
  • Ropa naftowa WTI walczy, by utrzymać wyższy pułap, ale dziś się to słabo udaje, gdyż kurs baryłki spada 1,5 proc. do 52,3 USD. Rynek wyczekuje wyników szczytu OPEC, po którym oczekuje się decyzji o ograniczeniu wydobycia, choć przecieki docierające ze spotkania pozbawione są szczegółów.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 12 IX
Powrót