Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Indeksy w Azji odbijają, futures w Europie i USA pną się wyżej, gdyż inwestorzy tonują obawy o eskalację konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Na FX USD/JPY odbija, ale pod presją pozostają AUD i NZD. Złoto utrzymuje się wysoko, ale pod wczorajszymi szczytami.
  • Po tym, jak w piątek w ataku amerykańskiego drona zginął dowódca irańskich wojsk specjalnych, USA i Iran podtrzymują wojowniczą retorykę. Jednak po weekendzie inwestorzy zdają się widzieć niższe prawdopodobieństwo bezpośredniej konfrontacji, choć ryzyka rozłożone są asymetrycznie.
  • USA nie zamierza wycofywać swoich wojsk z Iraku, poinformował Departament Obrony. Jest to odpowiedź na decyzję irackiego parlamentu, który w symbolicznym geście opowiedział się za opuszczeniem kraju przez wojska USA. Tymczasem administracja Trumpa szykuje sankcje wobec Iraku, jeśli ten wymusi opuszczenie kraju przez wojska USA.
  • Ogólnie inwestorzy jednak starają się nie popadać w panikę w obliczu agresywnej retoryki. Japoński Nikkei225 rośnie dziś 1,6 proc., a chiński Shanghai Composite odbija o 0,6 proc. Futures na S&P500 zyskuje dziś 0,2 proc., a kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,3 proc.
  • Na FX mamy mieszane nastroje. USD/JPY odbija pod 108,50, co sugeruje osłabienie ucieczki ku bezpiecznym przystaniom. Podobnie wygląda EUR/CHF podchodzący pod 1,0850. Za to tracą AUD (-0,3 proc.) i NZD (-0,3 proc.). EUR/USD przystanął w przedziale 1,1175/00.
  • Awersji do ryzyka nie widać po złotym, gdyż EUR/PLN zdołał osunąć się dalej do 4,23.
  • Ropa naftowa cofa się po poniedziałkowym wyskoku, gdyż po weekendzie inwestorzy usuwali zabezpieczenia powzięte na wypadek militarnego odwetu Iranu. Rośnie przekonanie, że Iran nie zareaguje w sposób, który zakłóciłby dostawy i własny eksport ropy. Brent traci dziś 0,9 proc. do 68,3 USD/b wobec 70,74 w szczycie w poniedziałek.
  • Złoto pozostaje wysoko na 1565 USD/oz, choć są to niższe poziomy od 1575 przez większą cześć wczorajszej sesji.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II
Powrót