Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po środowej zwyżce USD dziś w Azji wahania są ograniczone. Wyjątkiem jest NZD, który został strącony przez rozczarowujący raport z rynku pracy. Na rynku akcji mamy dzień odwrotu. Silniejszy dolar zepchnął w dół ceny ropy i złota.
  • Raport z rynku pracy Nowej Zelandii mocno rozczarował. W IV kw. stopa bezrobocia wzrosła do 4,3 proc. z 3,9 proc. (prog. 4,1 proc.). Przyrost zatrudnienia wyniósł marne 0,1 proc. k/k (prog. 0,3 proc.). NZD/USD tąpnął po danych z 0,6830 do 0,6750 obecnie.
  • AUD/USD drenuje 0,71, a świeżym sygnałem sprzedaży stał się indeks warunków biznesu NAB, który w lutym spadł z 3 do 1. Szczegóły raportu wskazały pogorszenie wskaźników oceny bieżącej i perspektyw dla wielu segmentów.
  • Prezes Fed Jerome Powell odpowiadał na pytania na spotkaniu z wykładowcami w Waszyngtonie. Nie otrzymaliśmy jednak interesujących wzmianek. Powell stwierdził, że gospodarka jest w „dobrym położeniu” z niskim bezrobociem i inflacją blisko celu 2 proc. Na innym evencie członek Fed Quarles powiedział, że perspektywy dla USA (wciąż są bardzo solidne”.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji mamy dzień korekty ostatnich wzrostów, choć wciąż bez udziału Chin. Japoński Nikkei225 spada 0,6 proc., kontynuując zniżki za Wall Street, gdzie S&P500 stracił 0,22 proc.
  • Silniejsza postawa USD ciąży na wycenie surowców. Złoto osunęło się poniżej 1303 USD/oz i znalazło najniżej od ponad tygodnia. Ropa naftowa WTI spada dziś 0,5 proc. do 53,7 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót