Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po środowej zwyżce USD dziś w Azji wahania są ograniczone. Wyjątkiem jest NZD, który został strącony przez rozczarowujący raport z rynku pracy. Na rynku akcji mamy dzień odwrotu. Silniejszy dolar zepchnął w dół ceny ropy i złota.
  • Raport z rynku pracy Nowej Zelandii mocno rozczarował. W IV kw. stopa bezrobocia wzrosła do 4,3 proc. z 3,9 proc. (prog. 4,1 proc.). Przyrost zatrudnienia wyniósł marne 0,1 proc. k/k (prog. 0,3 proc.). NZD/USD tąpnął po danych z 0,6830 do 0,6750 obecnie.
  • AUD/USD drenuje 0,71, a świeżym sygnałem sprzedaży stał się indeks warunków biznesu NAB, który w lutym spadł z 3 do 1. Szczegóły raportu wskazały pogorszenie wskaźników oceny bieżącej i perspektyw dla wielu segmentów.
  • Prezes Fed Jerome Powell odpowiadał na pytania na spotkaniu z wykładowcami w Waszyngtonie. Nie otrzymaliśmy jednak interesujących wzmianek. Powell stwierdził, że gospodarka jest w „dobrym położeniu” z niskim bezrobociem i inflacją blisko celu 2 proc. Na innym evencie członek Fed Quarles powiedział, że perspektywy dla USA (wciąż są bardzo solidne”.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji mamy dzień korekty ostatnich wzrostów, choć wciąż bez udziału Chin. Japoński Nikkei225 spada 0,6 proc., kontynuując zniżki za Wall Street, gdzie S&P500 stracił 0,22 proc.
  • Silniejsza postawa USD ciąży na wycenie surowców. Złoto osunęło się poniżej 1303 USD/oz i znalazło najniżej od ponad tygodnia. Ropa naftowa WTI spada dziś 0,5 proc. do 53,7 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót