Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
NZD/USD jest najniżej od 2016 r. po zaskakującym cięciu stopy procentowej RBNZ o 50 pb do 1 proc. Bank zasygnalizował, że nie zawaha się przed dalszymi obniżkami. AUD został ściągnięty „po sąsiedzku” i jest najniżej od 10 lat. Na perspektywach globalnego luzowania rośnie cena złota.
  • Rynek zakładał cięcie RBNZ o 25 pb, więc dzisiejsza decyzja była szokiem, a bank pozostał gołębi, nie wykluczając dalszych obniżek. Zdaniem RBNZ perspektywy dla rynku pracy i inflacji są słabsze od oczekiwań, dlatego złagodzenie polityki będzie z korzystnym efektem dla gospodarki. W prognozach bank przyjął stopę OCR na 0,91 proc. na koniec 2020 r.
  • NZD/USD załamał się pod 0,64, najniżej od 3 lat.
  • Rynek sprzedawał też AUD, dyskontując podobną determinację RBA do luzowania polityki. AUD/USD przetestował 0,67 i przez chwilę był najniżej od 2009 r.
  • Wcześniej w centrum uwagi inwestorów był kolejny fixing USD/CNY, który został ustalony na 6,9996 – o włos od magicznej bariery 7,0. Wydaje się, że chińskie władze starają się hamować presję deprecjacyjną na juanie.
  • Reszta FX obserwuje niewiele zmienności. EUR/USD przystanął przy 1,12. USD/JPY osunął się pod 106, ale już odbija.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji moment uspokojenia bez obrania kierunku. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc.
  • Mocno zyskuje dziś złoto – do 1490 USD/oz – gdyż pęd do łagodzenia polityki monetarnej oznacza wywiera presję na spadek rentowności obligacji skarbowych.
  • Ropa WTI dryfuje przy 53,6 USD/b. Raport API wskazał na spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 3,4 mln baryłek, nieco więcej niż spodziewana redukcja o 2,5 mln w danych DoE, które poznamy dziś po południu.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót