Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Tydzień rozpoczyna się spokojnie w związku z tym, że główna uwaga skupiona jest na startujących w czwartek rozmowach handlowych USA i Chin. Jednak docierające już sygnały obniżają oczekiwania na przełom.
  • W temacie wojen handlowych, anonimowe źródła obniżają oczekiwania dotyczące rozmów, które będą wznowione w czwartek. Bloomberg informuje, że „wyżsi urzędnicy chińscy wskazali, że zakres tematów, o których chcą rozmawiać, znacznie się zawęził”, podsycany przekonaniem, że krajowe problemy rządu USA ustawiają Chiny w lepszej pozycji. Mówi się, że premier Liu He wyklucza zobowiązania do reformy chińskich dotacji rządowych lub reformy przemysłowej.
  • Jak na razie na rynku FX nie widać mocniejszej reakcji. USD handluje się stabilnie, choć poprawny raport NFP w piątek nie pomógł w osłabieniu oczekiwań na obniżkę stóp procentowych Fed. Rynek wycenią 18 pb cięcia.
  • Komentarze członków Fed z weekendu (Powell, Bostic, Rosengren i Mester) pozostawiły otwartą furtkę do dalszego luzowania. Prezes Powell nie przedstawił żadnych wskazówek dotyczących dalszych cięć, ale nie wskazał też, że nie chce cięć.
  • W Niemczech zamówienia przemysłowe w sierpniu spały o 0,6 proc. m/m, mocniej niż oczekiwany spadek o 0,3 proc. (poprz. -2,1 proc. po korekcie z -2,7 proc.). Dane nadal wskazują na utrzymującą się niepewność i ryzyko pogorszenia koniunktury w niemieckiej gospodarce. EUR/USD nie zareagował na dane i dryfuje przy 1,0975.
  • Cisza w temacie brexitu pozwoliła na płaski handel GBP/USD przy 1,2315.
  • AUD radzi sobie dziś najgorzej i spada pod 0,6750. Prawdopodobnie nerwowość przed rozmowami handlowymi odgrywa tutaj silniejszą rolę.
  • Na rynku akcji cierpliwe wyczekiwanie na świeże sygnały. Japoński Nikkei225 traci 0,2 proc. Chiński rynek dopiero jutro wraca do pracy po tygodniowej przerwie. Trwające protesty w Hong Kongu ciążą na sentymencie w Azji.
  • Złoto stanęło na 1506 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót