Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Zgodnie z przewidywaniami Demokraci odbili Izbę Reprezentantów z rąk Republikanów, ale w Senacie dalej przewagę mają Ci drudzy. Brak niespodzianki dusi zmienność na rynku akcji, a na FX delikatnie traci USD.
  • Mimo że jeszcze nie wszystkie głosy są zliczone, już wiadomo, że Demokraci odebrali Republikanom co najmniej 23 miejsca w Izbie Reprezentantów, przejmując większość w izbie niższej Kongresu.
  • Zgodny z oczekiwaniami rezultat utrzymuje rynki w spokoju przy zderzeniu pozytywnego efektu usunięcia czynnika ryzyka z obawami, czy podzielony Kongres nie zahamuje polityki gospodarczej administracji Trumpa.
  • USD notuje wahliwy handel, ale ostatecznie niewiele traci do głównych walut. EUR/USD skakał do 1,1395 do 1,1470 – teraz jest 1,1435. USD/JPY przez moment był na 113,80, ale wrócił do 113,20. GBP/USD porusza się w przedziale 1,3100-1,3150.
  • W Nowej Zelandii raport z rynku pracy za III kw. pozytywnie zaskoczył. Zatrudnienie wzrosło o 1,1 proc. (prog. 0,5 proc.), co pozwoliło na spadek stopy bezrobocia do 3,9 proc. (prog. 4,4 proc.). To jeszcze wczoraj pozwoliło NZD skoczyć w górę, a dziś NZD/USD poprawił szczyt na 0,6777 z lekkim cofnięciem przed startem handlu w Europie.
  • Dziś rano rozczarowujący odczyt wrześniowej produkcji przemysłowej z Norwegii (-1,5 proc.) wypycha EUR/NOK z 9,55 do 9,5580. W Niemczech z kolei produkcja wzrosła o 0,2 proc. (prog. 0 proc.).

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Rynek akcji w Azji oddał wcześniejsze zyski w handlu z ograniczoną zmiennością. Japoński Nikkei225 traci 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 0,6 proc. Kontrakty na S&P500 rosną 0,1 proc.
  • Ropa naftowa pozostaje słaba po wtorkowym spadku o 2 proc. i dziś dokłada kolejne 0,6 proc. do 61,8 USD/b. Raport API wskazał na silny wzrost zapasów ropy o 7,8 mln baryłek. Dziś przed oficjalnymi danymi DoE konsensus zakłada wzrost zapasów tylko o 1,6 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 26 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 IV
Powrót