Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Sentyment rynkowy pogorszył się po informacjach, że podpisanie porozumienie handlowego USA-Chiny może się opóźnić do grudnia. JPY jest najsilniejszy w G10, a za nim zaraz CHF i USD, ale zmiany nie są na tyle duże, by mówić o jednoznacznym przejściu w tryb risk-off. Zwłoka ciąży na indeksach w Azji. Ropa jest stabilna po środowych spadkach.
  • Z rynków ulotnił się optymizm po doniesieniach, że zawarcie porozumienia pierwszej fazy między USA i Chinami może zostać opóźnione do następnego miesiąca. Bloomberg informuje, że wykluczono dwie amerykańskie lokalizacje do podpisania umowy. Rozważane są lokalizacje w Europie i Azji.
  • Rozczarowanie przenika w wyceny aktywów ryzykownych. AUD/USD cofnął się do 0,6870, NZD/USD spadł do 0,6350. USD/JPY kolejny raz nie utrzymał wybicia ponad 109 i teraz handluje się przy 108,70.
  • EUR/USD konsoliduje się przy 1,1060. Nic nowego na rynku złotego: 4,2650 za EUR.
  • Rynek akcji w Azji utracił zapał do wzrostów, ale przeważa niezdecydowanie co do dalszego kierunku niż pęd do mocniejszej korekty. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,1 proc.
  • Ropa WTI w trakcie sesji azjatyckiej handluje się płasko na 56,3 USD/b, uspokajając się po wczorajszych spadkach z 57,8 USD/b po tym, jak wczoraj raport DoE wskazał na silny (+8 mln baryłek) wzrost zapasów surowca.
  • W Australii nadwyżka handlowa we wrześniu zwiększyła się do 7,2 mld AUD z 6,6 mld AUD w sierpniu. Była to duża niespodzianka wobec prognozy 5,05 mld AUD. Zaskoczył wzrost eksportu o 3,5 proc. r/r. Dane niewiele pomogły Aussie skupionemu na sprawie USA-Chiny.
  • GBP/USD ścieka w stronę 1,28 pod ciężarem zamieszania na starcie kampanii wyborczej Partii Konserwatywnej. M.in. krytyka wylała się na Jacoba Rees-Mogga za niefortunne wypowiedzi o tragedii w Grenfell, ze stanowiska zrezygnował sekretarz stanu ds. Walii Alun Cairns, a także na jaw wyszły informacje, że Boris Johnson opóźniał publikację raportu o ingerencji Rosji w kampanię wyborczą na Wyspach.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót