Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 7 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Sentyment rynkowy ustabilizował się, przerywając awersję do ryzyka z poprzednich dni, gdyż uwagę przejęły spekulacje na temat szybkiego zakończenia cyklu podwyżek stóp procentowych przez Fed. Wśród walut G10 noc nie przynosi większych zmian. Na rynku akcji nastroje są mieszane. Ropa naftowa traci w oczekiwaniu na odroczoną decyzję OPEC.
  • Inwestorzy stali się bardziej skłonni doszukiwać się gołębich elementów w komentarzach członków Fed, więc wczorajsza wypowiedź Kaplana oraz dzisiejsza Williamsa są prześwietlane właśnie pod tym kątem. Kaplan zasugerował, że stopy są „lekko poniżej poziomu neutralnego” i panuje wysoki poziom niepewności. Zdaniem Williamsa „mierzymy się z istotnymi wyzwaniami przez niskie stopy na świecie”, a „otwarta wojna handlowa byłaby powodem do zmartwień”.  
  • Ożywienie tematu Fed hamuje USD i usuwa z rynku podstawową oznakę ucieczki od ryzyka (w kierunku dolara), co pozwoliło na ustabilizowanie nastrojów. EUR/USD stanął na 1,1370, USD/JPY wyciąga się z 112,20 do 112,80.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji japoński Nikkei zdołał zyskać 0,82 proc., ale w Chinach indeksy mają problemy -Shanghai Composite traci 0,1 proc., a Hang Seng jest na poziomie odniesienia.
  • Brent i WTI tracą ponad 1 proc. przy rynku zniecierpliwionym brakiem decyzji OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia. Przecieki sugerują, z w grę wchodzi redukcja produkcji o ok. 1 mln baryłek/dzień, ale brak na razie porozumienia, który kraj ma dokonać jak dużych cięć. Po wczorajszym spadku o prawie 4 proc. wydaje się, że sporo pesymizmu jest już w cenach lub odraczanie decyzji do dziś zniechęciło niektórych inwestorów. Dziś OPEC spotyka się w rozszerzonym składzie o Rosję, która wydaje się teraz kluczowym ogniwem dla porozumienia.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 12 IX
Powrót