Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
We wtorek rynek finansowy w Azji przyjął postawę wyczekiwania i wyhamowania entuzjazmu z poprzedniej sesji. Na FX zmiany są niewielkie na korzyść USD i CAD. Główne indeksy pokazują mieszane rezultaty z wzrostami w Japonii, ale przy spadkach w Chinach. Ropa naftowa podtrzymuje odbicie, a złoto pozostaje w korekcie.
  • Na polu informacji rynkowych przycichło. Dopiero dziś startują rozmowy handlowe USA-Chiny, więc przyjdzie uważać na ewentualne komentarze. Niewiele nowego dociera z Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu – premier Theresa May ma nadzieję na ustępstwa z UE przydzielone na ostatnią chwilę, które pomogą jej przekonać do porozumienia skłócony parlament. Ale przed przyszłotygodniowym głosowaniem nadal nie wiemy co i jak?
  • Dziś jest 18. dzień trwania government shutdown w USA i nie zanosi się, aby paraliż administracji państwowej prędko się zakończył. Dziś w nocy prezydent USA Trump ma przemawiać w sprawie muru na granicy z Meksykiem i spekuluje się, że wykorzysta tę okazję do ogłoszenia stanu wyjątkowego, co pozwoli mu wykorzystać środki Departamentu Obrony na budowę muru.
  • USD odbija lekko, odrabiając straty z poniedziałku. EUR/USD cofnął się do 1,1435, USD/JPY wyciągany jest do 108,90. Mocny jest też CAD z CAD/JPY atakującym 82,00. GBP/USD jest względnie stabilny blisko 1,2760.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji widać ostrożne badanie sentymentu. Japoński Nikkei225 podtrzymał wzrosty z Europy i USA i rośnie 0,8 proc. Ale w Chinach Shanghai Composite traci 0,3 proc. i pociągnął za sobą inne giełdy emerging markets. Inwestorzy wolą poczekać na konkretny z rozmów USA-Chiny.
  • Poprawa sentymentu pozwala ropie naftowej utrzymać wysokie poziomy. WTI nie udało się wczoraj złamać 50 USD/b, ale dziś broni się przed zejście do 48 USD. Złoto we wtorek cierpi przez odbicie USD i cofa się do 1283 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót