Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
We wtorek rynek finansowy w Azji przyjął postawę wyczekiwania i wyhamowania entuzjazmu z poprzedniej sesji. Na FX zmiany są niewielkie na korzyść USD i CAD. Główne indeksy pokazują mieszane rezultaty z wzrostami w Japonii, ale przy spadkach w Chinach. Ropa naftowa podtrzymuje odbicie, a złoto pozostaje w korekcie.
  • Na polu informacji rynkowych przycichło. Dopiero dziś startują rozmowy handlowe USA-Chiny, więc przyjdzie uważać na ewentualne komentarze. Niewiele nowego dociera z Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu – premier Theresa May ma nadzieję na ustępstwa z UE przydzielone na ostatnią chwilę, które pomogą jej przekonać do porozumienia skłócony parlament. Ale przed przyszłotygodniowym głosowaniem nadal nie wiemy co i jak?
  • Dziś jest 18. dzień trwania government shutdown w USA i nie zanosi się, aby paraliż administracji państwowej prędko się zakończył. Dziś w nocy prezydent USA Trump ma przemawiać w sprawie muru na granicy z Meksykiem i spekuluje się, że wykorzysta tę okazję do ogłoszenia stanu wyjątkowego, co pozwoli mu wykorzystać środki Departamentu Obrony na budowę muru.
  • USD odbija lekko, odrabiając straty z poniedziałku. EUR/USD cofnął się do 1,1435, USD/JPY wyciągany jest do 108,90. Mocny jest też CAD z CAD/JPY atakującym 82,00. GBP/USD jest względnie stabilny blisko 1,2760.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji widać ostrożne badanie sentymentu. Japoński Nikkei225 podtrzymał wzrosty z Europy i USA i rośnie 0,8 proc. Ale w Chinach Shanghai Composite traci 0,3 proc. i pociągnął za sobą inne giełdy emerging markets. Inwestorzy wolą poczekać na konkretny z rozmów USA-Chiny.
  • Poprawa sentymentu pozwala ropie naftowej utrzymać wysokie poziomy. WTI nie udało się wczoraj złamać 50 USD/b, ale dziś broni się przed zejście do 48 USD. Złoto we wtorek cierpi przez odbicie USD i cofa się do 1283 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót