Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Irański atak rakietowy na amerykańskie bazy w Iraku wywołał wstrząsy na rynkach finansowych, ale aktywa odbiły, gdy okazało się, że po atakach nie ma ofiar w ludziach, a Biały Dom nie zamierza eskalować konfliktu. Huśtawka na USD/JPY, złocie i ropie naftowej. Rynki akcji w Azji pozostają jednak pod kreską.
  • Ataki rakietowe Iranu na bazę lotniczą Ain Al-Asad oraz inną bazę w Erbil w Iraku nastąpiły kilka godzin po pogrzebie irańskiego dowódcy, którego zabicie podczas amerykańskiego uderzenia dronem zaostrzyło napięcia w regionie.
  • W pierwszej reakcji przez rynki przeszła fala ucieczki od ryzyka. USD/JPY tąpnął z 108,50 do 107,65, złoto podskoczyło z 1574 do 1611, a Brent wystrzelił z 68,50 do 71,75.
  • Później jednak nastąpiło odreagowanie, gdyż inwestorzy znaleźli uspokojenie w tłicie Trumpa „So far, so good!”, co zasugerowało, że Biały Dom liczył się z taką odpowiedzią. Na razie nie ma informacji o ofiarach w ludziach.
  • Także Iran nie szuka drogi do eskalacji konfliktu i w komunikacie stwierdził, że ataki na bazy były odpowiedzią za zabójstwo dowódcy sił specjalnych. „Nie szukamy eskalacji ani wojny, ale będziemy bronić się przed jakąkolwiek agresją.”
  • Możemy nie widzieć istotnego dyskontowania wydarzeń z nocy, dopóki prezydent Trump nie wyda oficjalnego oświadczenia, które zaplanowane jest na poranne godziny czasu wschodnioamerykańskiego.
  • Na FX i wśród surowców widać powrót mniej więcej do poziomów sprzed ataków. Ale na rynku akcji sesja zaczęła się na głębokiej czerwieni i w kolejnych godzinach indeksy nie potrafiły się podnieść. Japoński Nikkei225 traci dziś 1,6 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 1,2 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II
Powrót