Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W piątek rynek akcji w Azji dołuje po gorzkich komentarzach wokół negocjacji handlowych USA-Chiny, a na FX AUD źle przyjął rewizję prognoz RBA. EUR, GBP i JPY bez zmian. Słabszy klimat inwestycyjny ciągnie w dół ceny ropy.
  • Nadzieje na porozumienia handlowe USA i Chin zostały nieco przygaszone, kiedy wczoraj prezydent USA Trump stwierdził, że podczas swojej wizyty w Azji nie spotka się z prezydentem Chin Xi. Doradca prezydenta Kudlow dodał, że między stronami są jeszcze spore różnice i „długa droga do przebycia”. Informacje przyniosły umiarkowane reakcje w postaci spadków USD/JPY, AUD i CNH. Trzeba jednak pamiętać, że negocjacje wciąż trwają z kolejną rundą zaplanowaną na 11 lutego.
  • AUD/USD stracił 30 pipsów do 0,7060 po publikacji Raportu Polityki Monetarnej RBA, w którym obcięto prognozy wzrostu w 2019 r. do 3 proc. z 3,25 proc., a inflacji do 1,75 proc. z 2,25 proc. Dla 2020 r. prognoza wzrostu został obniżona do 2,75 proc. z 3 proc., a CPI pozostała na 2,25 proc. Wśród kluczowych ryzyk zewnętrznych wymieniono spadek cen ropy naftowej, a spośród krajowych wyszczególniono spowolnienie wzrostu przychodów gospodarstw domowych, spadające ceny nieruchomości i ich łączny wpływ na spadek konsumpcji.
  • Reszta rynku walutowego pozostawała w ciasnych range’ach. EUR/USD 1,1340, USD/JPY 19,70, GBP/USD 1,2950.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Rynek akcji w Azji dołuje przez rozczarowujące informacje w temacie negocjacji USA-Chiny. Japoński Nikkei225 stracił 2 proc., a Hang Seng spada o 0,1 proc. Giełda w Szanghaju rusza dopiero w poniedziałek po tygodniowej przerwie związanej z obchodami Nowego Roku księżycowego.
  • Ropa naftowa WTI traci dziś 0,85 proc. do 52,2 USD/b, kontynuując spadki po 2,5-procentowym zjeździe z czwartku. Powrót obaw o globalne spowolnienie i spadek popytu na surowiec są głównymi winowajcami.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 II
Powrót