Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W piątek rynek akcji w Azji dołuje po gorzkich komentarzach wokół negocjacji handlowych USA-Chiny, a na FX AUD źle przyjął rewizję prognoz RBA. EUR, GBP i JPY bez zmian. Słabszy klimat inwestycyjny ciągnie w dół ceny ropy.
  • Nadzieje na porozumienia handlowe USA i Chin zostały nieco przygaszone, kiedy wczoraj prezydent USA Trump stwierdził, że podczas swojej wizyty w Azji nie spotka się z prezydentem Chin Xi. Doradca prezydenta Kudlow dodał, że między stronami są jeszcze spore różnice i „długa droga do przebycia”. Informacje przyniosły umiarkowane reakcje w postaci spadków USD/JPY, AUD i CNH. Trzeba jednak pamiętać, że negocjacje wciąż trwają z kolejną rundą zaplanowaną na 11 lutego.
  • AUD/USD stracił 30 pipsów do 0,7060 po publikacji Raportu Polityki Monetarnej RBA, w którym obcięto prognozy wzrostu w 2019 r. do 3 proc. z 3,25 proc., a inflacji do 1,75 proc. z 2,25 proc. Dla 2020 r. prognoza wzrostu został obniżona do 2,75 proc. z 3 proc., a CPI pozostała na 2,25 proc. Wśród kluczowych ryzyk zewnętrznych wymieniono spadek cen ropy naftowej, a spośród krajowych wyszczególniono spowolnienie wzrostu przychodów gospodarstw domowych, spadające ceny nieruchomości i ich łączny wpływ na spadek konsumpcji.
  • Reszta rynku walutowego pozostawała w ciasnych range’ach. EUR/USD 1,1340, USD/JPY 19,70, GBP/USD 1,2950.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Rynek akcji w Azji dołuje przez rozczarowujące informacje w temacie negocjacji USA-Chiny. Japoński Nikkei225 stracił 2 proc., a Hang Seng spada o 0,1 proc. Giełda w Szanghaju rusza dopiero w poniedziałek po tygodniowej przerwie związanej z obchodami Nowego Roku księżycowego.
  • Ropa naftowa WTI traci dziś 0,85 proc. do 52,2 USD/b, kontynuując spadki po 2,5-procentowym zjeździe z czwartku. Powrót obaw o globalne spowolnienie i spadek popytu na surowiec są głównymi winowajcami.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 IV
Powrót