Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Pierwszy raz do lat fixing juana został ustalony powyżej 7,0, choć niżej niż oczekiwane 7,02, więc rynki zachowują spokój. Mimo to awersja do ryzyka ujawnia się tu i ówdzie, przez co cena złota nie schodzi pod 1500 USD/oz. FX obserwuje schłodzenie USD.
  • Rynkowe zawirowania mają swoje podstawy w Chinach – od silnej przeceny juana po jego stabilizację w wykonaniu chińskich władz. Fixing USD/CNY został dziś ustalony na 7,0036, co było poziomem niższym do oczekiwań w okolicach 7,02.
  • W efekcie płynny USD/CNH zaczął się obniżać do 7,07; umacniać względem dolara zaczęły się azjatyckie waluty wschodzące.
  • Odchodzenie od USD przelało się też na segment G10, gdzie USD zyskuje (minimalnie) tylko do CHF. Zmiany nie są jednak duże EUR/USD jest trochę ponad 1,12. USD/JPY zdołała wrócić ponad 106.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Dane z chińskiego handlu były lepsze niż oczekiwano, choć rynek nie zareagował na nie. Eksport wzrósł o 3,3 proc. r/r (oczekiwano -1,0 proc.), import spadł o -5,6 proc. (oczekiwano -9,0 proc.), a saldo handlowe wyniosło 45 mld USD (oczekiwano 42,65 mld USD).
  • Wiceprezes RBNZ Hawkesby powiedział, że obniżka o 50 pb umniejsza prawdopodobieństwo wykorzystania narzędzi niekonwencjonalnych i bak wpierw będzie musiał wykorzystać te konwencjonalne. NZD/USD dryfuje przy 0,6450.
  • Na rynku akcji skromne wzrosty. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc. Futures na DAX rośni o 0,6 proc.
  • Złoto realizuje nerwowy handel między 1490 a 1510, ale głównie stara się wybronić ponad 1500, gdzie znalazło się pierwszy raz do 6 lat.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót