Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 8 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po tygodniowej przerwie ruszyła giełda w Chinach, gdzie indeksy notują umiarkowane wzrosty, gdyż inwestorzy pozostają w ostrożnym nastawieniu przed zaplanowanymi na drugą część tygodnia rozmowami handlowymi USA i Chin. Na FX klimat jest lepszy niż wczoraj z mocniejszymi NZD i AUD, a cofającymi się JPY, USD i CHF. Ropa jest wyżej, a złoto - niżej.
  • Shanghai Composite zyskuje dziś 0,7 proc., a w Tokio Nikkei225 rośnie o 1 proc. Pozytywny klimat utrzymuje się pomimo spadkowego zamknięcia na Wall Street w poniedziałek. Wygląda na to, że w odróżnieniu od poniedziałkowych nastrojów, dziś inwestorzy pokładają więcej nadziei w startujących w czwartek negocjacjach handlowych USA i Chin, licząc na jakąś formę porozumienia. Z drugiej strony pokazuje to, jak kruche są podstawy dla aktualnych trendów.
  • Pośrednio pomocny był komentarz Ministerstwa Handlu Chin, według którego Pekin jest gotowy zawrzeć umowę w tych kwestiach, które już zostały uzgodnione. Co do pozostałych kluczowych zagadnień Chiny są gotowe ustalić wiążący harmonogram negocjacji.
  • Jednak później prezydent Trump stwierdził (cytowany przez Bloomberga), że „częściowa umowa z Chinami nie jest tym, czego oczekujemy”.
  • Postępy w rozmowach nie są pewne, gdyż relacje między krajami są szorstkie. Waszyngton wpisał na czarną listę 6 chińskich firm w związku z niewłaściwym traktowaniem przez Pekin muzułmańskich mniejszości etnicznych.
  • Na rynku walutowym USD/JPY wzrósł bliżej 107,50. EUR/USD utknął tuż pod 1,10. Przy poprawie sentymentu mocniejsze są AUD (0,6750) i NZD (0,6316).
  • AUD znalazł marginalne wsparcie w danych. Liczba ofert pracy wzrosła we wrześniu o 0,3 proc. m/m, a indeks warunków biznesu NAB wzrósł z 1 do 2 (choć indeks zaufania spadł do 0 z 1)
  • W Nowej Zelandii pozytywnie zadziałały informacje, że w 2019 r. budżet wykaże wyższą od prognoz nadwyżkę 4,04 mld NZD.
  • Na rynku towarowym ropa odbija po poniedziałkowym tąpnięciu. WTI zyskuje 0,9 proc. do 53,2 USD/b. Złoto traci 0,3 proc. do 1490 USD/oz na spadku awersji do ryzyka.
  • W Chinach wskaźnik Caixin PMI dla usług wyniósł 51,3, poniżej konsensusu 52,0 (poprz. 52.1). Firmy usługowe odnotowały najszybszy wzrost liczby nowych zamówień od stycznia 2018 r. Wzrosły również nowe prace eksportowe, choć tempo wzrostu nieco się zmniejszyło. Ogólnie pomimo niższego odczytu indeksu, szczegóły są pomyślne.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 IV
Powrót