Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek akcji w Azji kontynuuje wzrosty na trwającej poprawie sentymentu, która została wzmocniona optymizmem wokół rozmów handlowych USA-Chiny. Na rynku FX na przedzie są waluty surowcowe – NZD, CAD, NOK – a w ogonie ciągną się bezpieczne przystanie - USD, JPY i CHF. Ropa WTI testuje 50,5 USD/b.
  • Rynki za pozytywny rozwój wypadków odebrały informację, że rozmowy handlowe USA i Chin zostały przedłużone o trzeci dzień w związku z oznakami, że czyniony jest postęp. Reuters donosi, że strony dalej różnią się w kwestii reform strukturalnych Chin, których żąda administracja prezydenta Trumpa. Sam Trump zatweetował, że „rozmowy z Chinami idą bardzo dobrze!”. Z innych doniesień, Chiny zatwierdziły import upraw GMO z USA, co jest odbierane jako przejaw dobrej woli w trwającym sporze.
  • Przemówienie prezydenta Trumpa w temacie budowy muru na granicy z Meksykiem obeszło się bez sensacji. Trump nie ogłosił stanu wyjątkowego, ani nawet go zasugerował (rynek spekulował o takim rezultacie). Trump zaplanował na dziś spotkanie z liderami Kongresu, by kontynuować rozmowy w sprawie finansowania muru.
  • Rynek akcji w Azji jest zielony. Shanghai Composite rośnie dziś 0,8 proc., a Hang Seng zyskuje 2 proc. W Japonii Nkkei225 zyskał 1,1 proc.
  • Na rynku walutowym widać jasne oznaki apetytu na ryzyko. Zyskują waluty surowcowe: NZD, CAD, NOK. Słabo radzą sobie bezpieczne waluty: USD, CHF i JPY.
  • CAD i NOK znajdują dodatkowe wsparcie we wzrostach cen ropy naftowej. WTI i Brent zyskują dziś ponad 1 proc. WTI wyznaczył szczyt na 50,63 USD/b, najwyżej do 17 grudnia.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Raport API pokazał, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy naftowej spadły o 6,1 mln baryłek. Jakkolwiek jest to pozytywna informacja, pytaniem jest, czy znajdzie to potwierdzenie w danych DoE dziś po południu. Konsensus przewiduje spadek zapasów o 1,7 mln baryłek.
  • Pozwolenia na budowę domów w Australii w listopadzie silnie spadły o 9,1 proc. m/m przy prognozowanym spadku tylko o 0,3 proc. W poprzednim miesiącu pozwolenia spadły o 1,4 proc. W ujęciu rocznym liczba wydanych pozwoleń jest o 32,8 proc. niższa, choć różnica jest wyolbrzymiona przez silne wahania danych – rok temu w listopadzie liczb pozwoleń skoczyła o 18 proc., by w grudniu spaść o 23 proc. To tłumaczy, dlaczego po danych AUD/USD cofnął się o 20 pipsów do 0,7145, ale potem szybko odrobił spadek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót