Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Rynek akcji w Azji kontynuuje wzrosty na trwającej poprawie sentymentu, która została wzmocniona optymizmem wokół rozmów handlowych USA-Chiny. Na rynku FX na przedzie są waluty surowcowe – NZD, CAD, NOK – a w ogonie ciągną się bezpieczne przystanie - USD, JPY i CHF. Ropa WTI testuje 50,5 USD/b.
  • Rynki za pozytywny rozwój wypadków odebrały informację, że rozmowy handlowe USA i Chin zostały przedłużone o trzeci dzień w związku z oznakami, że czyniony jest postęp. Reuters donosi, że strony dalej różnią się w kwestii reform strukturalnych Chin, których żąda administracja prezydenta Trumpa. Sam Trump zatweetował, że „rozmowy z Chinami idą bardzo dobrze!”. Z innych doniesień, Chiny zatwierdziły import upraw GMO z USA, co jest odbierane jako przejaw dobrej woli w trwającym sporze.
  • Przemówienie prezydenta Trumpa w temacie budowy muru na granicy z Meksykiem obeszło się bez sensacji. Trump nie ogłosił stanu wyjątkowego, ani nawet go zasugerował (rynek spekulował o takim rezultacie). Trump zaplanował na dziś spotkanie z liderami Kongresu, by kontynuować rozmowy w sprawie finansowania muru.
  • Rynek akcji w Azji jest zielony. Shanghai Composite rośnie dziś 0,8 proc., a Hang Seng zyskuje 2 proc. W Japonii Nkkei225 zyskał 1,1 proc.
  • Na rynku walutowym widać jasne oznaki apetytu na ryzyko. Zyskują waluty surowcowe: NZD, CAD, NOK. Słabo radzą sobie bezpieczne waluty: USD, CHF i JPY.
  • CAD i NOK znajdują dodatkowe wsparcie we wzrostach cen ropy naftowej. WTI i Brent zyskują dziś ponad 1 proc. WTI wyznaczył szczyt na 50,63 USD/b, najwyżej do 17 grudnia.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Raport API pokazał, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy naftowej spadły o 6,1 mln baryłek. Jakkolwiek jest to pozytywna informacja, pytaniem jest, czy znajdzie to potwierdzenie w danych DoE dziś po południu. Konsensus przewiduje spadek zapasów o 1,7 mln baryłek.
  • Pozwolenia na budowę domów w Australii w listopadzie silnie spadły o 9,1 proc. m/m przy prognozowanym spadku tylko o 0,3 proc. W poprzednim miesiącu pozwolenia spadły o 1,4 proc. W ujęciu rocznym liczba wydanych pozwoleń jest o 32,8 proc. niższa, choć różnica jest wyolbrzymiona przez silne wahania danych – rok temu w listopadzie liczb pozwoleń skoczyła o 18 proc., by w grudniu spaść o 23 proc. To tłumaczy, dlaczego po danych AUD/USD cofnął się o 20 pipsów do 0,7145, ale potem szybko odrobił spadek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót