Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki w coraz mniejszym stopniu skupiają uwagę na konflikcie amerykańsko-irańskim po tym, jak wczorajsze przemówienie prezydenta Trumpa wyraźnie zasygnalizowało odejście od militarnej eskalacji na rzecz sankcji. Rynek akcji w Azji idzie mocno do góry, na FX tracą bezpieczne przystanie, obniża się cena złota.
  • Deeskalacja została wyraźnie zaznaczona w przemówieniu Trumpa w środę. „Wydaje się, że Iran odpuszcza”, powiedział Trump w telewizyjnym przemówieniu, dodając: „Stany Zjednoczone są gotowe na zawarcie pokoju ze wszystkimi, którzy go szukają”.
  • Rynki opuszcza podwyższona nerwowość związana z ryzykiem geopolitycznym. Rynek akcji wraca do zwyżek i po dobrej sesji wczoraj w Europie i USA, dziś rajd przeciąga się na handel w Azji. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,3 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc.
  • Kontrakty futures w Niemczech i USA pozostają pozytywne i rosną o 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym następuje odwrót od bezpiecznych przystani. Pod presją są JPY i CHF. USD/JPY wspiął się do 109,26, EUR/CHF odbija do 1,0820. Wraca popyt na waluty ryzykowne, choć w umiarkowanym stylu. W czwartek wzrostom przewodzą GBP, ADU i SEK, ale względem USD rosną o mniej niż 0,15 proc.
  • Ropa naftowa jest już niżej niż była przed atakiem na irańskiego dowódcę przez amerykańskiego drona. Brent zjechał do 65,5, ponad 6 USD niżej od szczytu z początku tygodnia.
  • Silnie traci złoto – już do 1545 USD/oz – choć tutaj cena jest powyżej poziomu sprzed ataku USA na irańskiego dowódcę, co może sugerować, że inwestorzy nie pozbyli się do końca obaw.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II
Powrót