Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 IX

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek akcji i walutowy wchodzą w nowy tydzień w pozytywnym klimacie, choć słabe dane z chińskiego handlu zagranicznego ograniczają entuzjazm. GBP jest nerwowy w obliczu spekulacji dot. sabotowania umowy blokującej bezumowny brexit.
  • W Chinach w sierpniu eksport spadł o 1 proc. r/r wobec wzrostu o 3,3 proc. w lipcu. Prognozy zakładały wzrost o 2,2 proc. Import spadł o 5,6 proc. wobec -5,3 w lipcu (prog. -6,4 proc.). W rezultacie nadwyżka handlowa skurczyła się do 34,8 mld USD z 44,6 mld USD.
  • Dane (opublikowane w niedzielę) tłumią entuzjazm wywołany piątkową decyzją Ludowego Banku Chin o obniżce stopy rezerw obowiązkowych o 50 pb dla większości instytucji i o 100 pb dla lokalnych banków.
  • Indeks Shanghai Composite rośnie dziś o 0,7 proc., a w Tokio Nikkei225 zyskuje 0,6 proc.
  • USD/CNH jest nieco wyżej na 7,1280 wobec 7,111 pod koniec piątkowego handlu.
  • Wśród walut G10 wybija się lekka premia na rzecz walut surowcowych, głównie NZD. NZD/USD kontynuuje odbicie z 4-letnich dołków i jest na 0,6430. Brak szczegółowych informacji okołorynkowych sugeruje techniczne odreagowanie stanu silnej wyprzedaży.
  • W piątek USD był pod presją po rozczarowującym odczycie zatrudnienia (ale mocny był wzrost płac), jednak pod koniec dnia zdołał odrobić część strat.
  • Podczas piątkowego wystąpienia prezes Fed Powell przedstawił względnie optymistyczne spojrzenie na gospodarkę, co sugeruje brak pilnej potrzeby bardziej agresywnego posunięcia ze strony Fed.
  • EUR/USD jest stabilny przy 1,1025; USD/JPY krąży przy 106,90.
  • GBP/USD nie zdołał utrzymać się ponad 1,23 (1,2270), za co odpowiadać mogą spekulacje dotyczące brexitu. Oczekuje się, że rząd podejmie dziś ostatnią szansę, by parlament przegłosował przyspieszone. Jest bardzo mało prawdopodobne, że otrzymamy inny wynik od tego sprzed weekendu. Na rynek docierają jednak informacje, że Boris Johnson przygotowuje plan, dzięki któremu mógłby sabotować umowę blokującą przeprowadzenie bezumownego brexitu 31 października, jeśli nie otrzyma zgody parlamentu na nowe wybory.
  • Ropa naftowa rośnie dziś o ok. 1 proc. z Brent na 62,1 USD/b, a WTI na 57,1. Arabia Saudyjska odwołała ze stanowiska ministra energii Al-Faliha i zastąpiła go księciem Abdulazizem bin Salmanem. Ceny rosną, gdyż Arabia Saudyjska zasygnalizowała, że cięcia produkcji będą kontynuowane za nowego ministra energii.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót