Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rozmowy handlowe USA-Chiny pozostają w centrum uwagi przy ostatniej fali negatywnych informacji. Wall Street zamknęło dzień spadkami i ustawiło ton dla handlu w Azji, choć rynek chiński stara się wyjść na zero. Na FX zmiany są niewielkie z lekką przewagą walut ryzykownych. Złoto pozostaje mocne.
  • W trakcie wtorkowej sesji pojawiły się niepokojące sygnały, które wzbudziły obawy, że rozmowy handlowe nie przyniosą postępów. Rynek obiegła nowa informacja z South China Morning Post, według której chińska delegacja planuje pozostać w Waszyngtonie tylko na jedną noc, co rynek interpretuje jako przyspieszenie toku negocjacji bez otwartości na ewentualne przedłużenie rozmów z nadzieją na uzgodnienie czegokolwiek.
  • Administracja Trumpa przyspiesza dyskusje nad możliwymi restrykcjami dla przepływów kapitałowych do Chin, w szczególności inwestycji dokonywanych przez rządowe fundusze emerytalne.
  • Obawy pchnęły S&P500 w dół o 1,56 proc., a dziś japoński Nikkei225 traci 0,6 proc. Ale w Chinach Shanghai Composite broni się na +0,12 proc. Futures na DAX rośnie o 0,3 proc., co sugeruje, że inwestorzy szukają momentu wytchnienia.
  • Na rynku walutowym bez dużych zmian. EUR/USD na 1,0960 jest mniej więcej tam, gdzie był przez większość wtorkowego handlu. USD/JPY zdołał wrócić ponad 107, ale handel pozostaje chimeryczny i dwukierunkowy. Odreagowane zaliczają AUD i NZD.
  • Na rynku towarowym złoto pozostaje mocne w przedziale 1500/10, korzystając na wzroście awersji do ryzyka.
  • Ropa WTI zdołała nieznacznie odbić od wczorajszych dołków do 52,5 USD/b. W nocy raport API wskazał na większy od prognoz przyrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu (4,1 mln, prog. 2,6 mln baryłek).
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 II
Powrót