Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
USD powraca do umocnienia, a rynki akcji w Azji dołują po tym, jak Fed zapewnił, że zmierza do kolejnej podwyżki stóp procentowych w grudniu. AUD nie znalazł niczego krzepiącego w nowych prognozach RBA. Złoto jest niżej, ropa pozostaje na minimach.
  • W trakcie samej sesji azjatyckiej nie ma wiele ruchu na FX, ale klimat został podtrzymany z czasu sesji amerykańskiej i reakcji na komunikat po posiedzeniu FOMC. Zgodnie z oczekiwaniami zmiany w treści były symboliczne i tylko zapewniły inwestorów, że Fed zmierza do kolejne podwyżki w tym roku i następnych w 2019 r. To przyniosło umocnienie USD, a na rynkach wschodzących podniosło presję.
  • Przy braku innych impulsów rynek poszedł niejako za ciosem. EUR/USD osunął się do 1,1340, GBP/USD wraca pod 1,3030. USD/JPY opiera się sile dolara pod naporem spadającego rynku akcji – kurs schodzi pod 113,90.
  • AUD w Raporcie Polityki Monetarnej RBA nie znalazł powodu do ochrony wartości. Bank podtrzymał prognozy wzrostu w 2019 r. na 3,25 proc. (wobec 3,5 proc. w tym roku) i powolnego wzrostu inflacji do 2 proc. w przyszłym roku (z 1,75 proc. w 2018 r.). W dokumencie nie było niespodzianek i AUD/USD poddał się presji umocnienia USD, schodząc pod 0,7240.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji dominują spadki przy sentymencie zepsutym determinacją Fed. Chiński Shanghai Composite traci 1,3 proc., a japoński Nikkei225 spadł o 1,05 proc.
  • Dane z Chin przeszły bez echa. W październiku inflacja CPI zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 2,5 proc. r/r, a PPI wyniósł 3,3 proc.
  • Ceny ropy naftowej nie mogą się oderwać od 8-miesięcznych dołków z uwagą inwestorów skupioną na zwiększaniu podaży ropy na świecie, która rośnie szybciej niż wielu się spodziewano. Na sentymencie ciąży rekordowe wydobycie w USA i sygnały z Iraku, Abu Zabi i Indonezji, że w 2019 r. produkcja wzrośnie szybciej niż oczekiwano. WTI jest na 60,6 USD/b.
  • Złoto traci na silnym USD – uncja kosztuje 1219 USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 21 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 20 V
Powrót