Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 9 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Pierwsze godziny nowego tygodnia przebiegają w bardzo spokojnej atmosferze, gdyż inwestorzy wyczekują kluczowych wydarzeń kolejnych dni. Funt zyskuje, gdyż weekendowe sondaże przemawiają za wygraną Konserwatystów w czwartkowych wyborach. Na rynek akcji w Azji przyciągnął optymizm po zielonym finiszu Wall Street przed weekendem. Ceny ropy cofają się spod ostatnich szczytów po tym, jak OPEC i jej sojusznicy zgodzili się pogłębić cięcia wydobycia.
  • GBP/USD rośnie do 1,3170 na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Wszystkie sondaże dla niedzielnych gazet wskazały Partię Konserwatywną z bezpieczną przewagą nad Partią Pracy.
  • Wśród innych walut G10 nie widać praktycznie ruchu. EUR/USD 1,1060, USD/JPY 108,60, AUD/USD 0,6830. EUR/PLN 4,2740.
  • Ogólny sentyment jest dość dobry po tym, jak w piątek pozytywnie zaskoczył raport z rynku pracy USA. Ale inwestorzy czekają na kluczowe wydarzenia tego tygodnia, m.in. posiedzenia FOMC i EBC oraz wybory w Wielkiej Brytanii.
  • Rynek akcji w Azji bierze wskazówki od Wall Street (S&P500 +0,91 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,02 proc.
  • Słabsza postawa giełdy w Szanghaju ma związek z gorszymi od oczekiwań danymi z handlu zagranicznego Chin.  W listopadzie eksport skurczył się czwarty miesiąc z rzędu (-1,1 proc. r/r, prog. 0,8 proc.) przy wzroście importu o 0,3 proc. (prog. -1,4 proc.). Nadwyżka w handlu obniżyła się do 38,7 mld USD z 42,5 mld USD (prog. 44,5 mld USD).
  • Cena ropy WTI traci dziś 0,4 proc. do 58,95 USD/b, ale pozostaje blisko 3-mies. szczytów po tym, jak OPEC i jej sojusznicy zgodzili się pogłębić cięcia wydobycia o 500 000 baryłek dziennie na początku 2020 roku.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót