Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Tygodniowe
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Choć odniesienia o nowych przypadkach zarażenie wirusem COVID-19 mają coraz mniejszy wpływ na rynki, ukazanie ekonomicznych skutków epidemii może przyczynić się do powrotu nerwowości. Ryzyka przed odczytami indeksów PMI na świecie przeważają po negatywnej stronie.

Przyszły tydzień: PMI z USA/Eurolandu/Wielkiej Brytanii, minutki FOMC/EBC/RBA, ZEW, produkcja z Polski, rynek pracy z Australii, CPI/sprzedaż z Kanady

Dane z USA w ostatnim czasie wypadały solidnie, więc teraz rynek będzie wypatrywał znaków, czy epidemia koronawirusa zakłóciła ten obraz. Odczyty indeksów PMI (pt) będą pierwszą wskazówką, ale PPI (śr) może wykazać pierwsze szoki. Dane z rynku budowlanego (śr) potwierdzą kontynuowaną poprawę w dobie niskich stóp procentowych. Minutki FOMC (śr) prawdopodobnie będą zawierać wyrazy zadowolenia członków komitetu z obecnej sytuacji gospodarczej. Dolar korzysta zarówno na relatywnie dobrych danych, jak i ze statusu bezpiecznej przystani.

W strefie euro PMI (pt) oraz niemiecki ZEW (wt) będą istotne w związku niepewnością o skutki epidemii na globalny łańcuch dostaw, jak również dowody słabej postawy europejskiego przemysłu jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Silne odczyty byłyby wyjątkową niespodzianką, a bez tego presja na osłabienie EUR nie zniknie. Po minutkach EBC (pt) nie spodziewamy się niczego interesującego. Styczniowe posiedzenie nie wniosło nic nowego do komunikacji, podczas gdy pogląd na perspektywy gospodarcze (sprzed wybuchu epidemii) będzie nieaktualny.

Dane z Wielkiej Brytanii będą testem zaufania inwestorów do funta. Jakkolwiek raport z rynku pracy (wt) jeszcze nie w pełni uwzględni powyborczą euforię, tak w indeksach PMI (pt) będzie poszukiwane podtrzymanie optymizmu przedsiębiorców. Ponieważ aktualnie BoE bardziej się martwi o wzrost gospodarczy niż inflację, dane o CPI (śr) schodzą na dalszy plan. Po rajdzie GBP w reakcji na zmianę kanclerza skarbu sądzimy, że teraz waluta jest bardziej wrażliwa na cofnięcie.

Z Polski otrzymamy główną paczkę danych o aktywności, spośród których najważniejsza będzie produkcja przemysłowa (czw). Raport będzie warto przeanalizować pod kątem odporności segmentu na wiatr spowolnienia z Niemiec oraz wpływu poprawy nastrojów w Wielkiej Brytanii. Nie spodziewamy się wyraźnego wpływu odczytu/ów na złotego. Na EUR/PLN od strony taktycznej widzimy wzrost ryzyka na powrót osłabienia złotego.

W Australii protokół z RBA (wt) może ukazać dyskusję o zasadność niższych stóp procentowych w obliczu nasilenia ryzyka zewnętrznych. Jakkolwiek RBA utrzymuje dość optymistyczny pogląd na gospodarkę, minutki mogą pozwolić określić, jak dużo trzeba, by bank zmienił nastawienie. Ostatnie dwa raporty z rynku pracy (czw) zaskoczyły pozytywnie, więc rośnie ryzyko odreagowania. Wzrost stopy bezrobocia z 5,1 proc. może dostarczyć fundamentalnej presji na AUD pośród wpływu wahań globalnego apetytu na ryzyko.

W Kanadzie CPI (śr) i sprzedaż detaliczna (pt) dostarczą świeżych informacji o stanie gospodarki, a rynek będzie szukał odpowiedzi na pytanie, czy w najbliższym czasie BoC będzie szykował się do złagodzenia polityki. Przy niepewności o globalne skutki koronawirusa je stało realne, aby pozytywne zaskoczenia w danych znalazły silne przełożenie na CAD, chyba że będzie do dopełniać efekt wynikający z rajdu cen ropy naftowej. Ale bez tego drugiego, dane krajowe będą tylko bladym tłem.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Autor: Konrad Białas
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Autor: Konrad Białas
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
Powrót